Нове число  Дебет-Кредит
  Український бухгалтерський тижневик
#52'2001: Практична бухгалтерія - Огляд << >>

Здрастуй і прощай

Нормативно-правові акти, які набувають чинності з 1 січня 2002 року: початок нового року виявиться сприятливішим для підприємців, аніж минулого

Віталій МОСЕЙЧУК


На відміну від попереднього, початок 2002 року видається спокійнішим, але про нього не скажеш, що він є цілком позитивним. Податкове законодавство та методи роботи податківців до певної міри лібералізовано, та на практиці відчути це вдається не завжди. До того ж західні методи роботи, які починає застосовувати податкова адміністрація, часто означають не зменшення, а посилення вимог до платників податків. Отже, починається 2002 рік.

Шампанське подорожчає, горілка - ні

З 1 січня ставка акцизного збору на шампанське збільшується з 1 до 1,6 грн за 1 літр, тож після Нового року шампанське має подорожчати, запасаймося ним вже - і тоді Різдво та старий Новий рік зустрінемо зі старими цінами на шампанське. А ось із горілкою поспішати не варто, адже з 1 січня 2002 року на неї та на лікеро-горілчані вироби вже не діють мінімальні ціни.

Веселих свят!

Проблеми і подарунки 2002 року

Проблеми

1. Запроваджуються непрямі методи обрахунку податкових зобов'язань.

2. Для чорної металургії буде дещо збільшено плату за користування надрами.

3. Офіційно запроваджується безспірне стягнення з банківських рахунків за податковим боргом.

4. Стягуватиметься ПДВ при імпорті нафти.

5. Завершується дія експерименту в гірничо-металургійному комплексі.

6. Продукція, вироблена з української давальницької сировини, при ввозі в Україну обкладатиметься ввізним митом як звичайний імпорт.

7. Ставка акцизного збору на шампанське збільшується з 1 до 1,6 грн за 1 літр.

8. Для підприємств золотодобувної промисловості запроваджено диференційовані нормативи плати за користування надрами.

9. Суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють реалізацію питної води через системи централізованого водопостачання з відхиленням від стандартів, відраховують на рахунки спеціальних фондів місцевих бюджетів 10 відсотків від вартості обсягу реалізації питної води, але не більше 90 відсотків від прибутку.

10. Припиняється застосовування РРО, вироблених у 1993-95 роках і не внесених до Держреєстру.

11. Роздрібна торгівля нафтопродуктами (крім роздрібної торгівлі через контейнерні автозаправні станції) у мм. Києві та Севастополі, обласних центрах має здійснюватися лише із застосуванням спеціалізованих РРО для АЗС.

12. Водіям заборонено користуватися мобільними телефонами під час руху, тримаючи їх у руці.

Подарунки

1. На горілку та лікеро-горілчані вироби вже не діють мінімальні ціни.

2. Починається подібний до гірничо-металургійного експеримент у рамках державної підтримки літакобудівної промисловості в Україні.

3. До складу валових витрат включаються суми витрат, пов'язаних з розвідкою (дорозвідкою) та облаштуванням нафтових та газових родовищ. Запроваджується цивілізована амортизація нафтових та газових свердловин.

4. З 1 січня 2002 року до 1 січня 2011 року до валового доходу платника податку не включаються суми коштів, нараховані (отримані) у складі ціни продажу електричної енергії у вигляді цільової надбавки для будівництва вітрових електростанцій.

5. Плату (податок) за землю слід сплачувати лише після отримання державного акта на власність (користування) земельною ділянкою.

6. Не підлягатимуть обкладенню прибутковим податком суми матеріальної допомоги, видані один раз на рік у розмірі 365 грн.

7. Зобов'язуватися та набувати права за переказними і простими векселями на території України можуть і фізичні особи.


Наводимо основні зміни у нормативно-правовому полі, які впливатимуть на ваш бізнес з 1 січня 2002 року.

Звертаємо увагу, що в таблиці відображено нововведення, які запроваджуватимуться ще не прийнятим Законом України "Про Державний бюджет України на 2002 рік" (прийнятий у другому читанні).

Переглянути таблицюPDF - 112Kb

<< >>
© 2001
"Дебет-Кредит"
Редакція: debet-kredit@gc.kiev.ua