Нове число  Дебет-Кредит
 
Український бухгалтерський тижневик
Довідники: Усе про твій апарат << >>

Архів електронних довідниківУсе про твій апарат,
Збірка нормативних документів, які регламентують застосування РРО

Про застосування реєстраторами та торгівцями цінними паперами реєстраторів розрахункових операцій

Лист ПАРД від 25.01.2001 р. №01-03/28Зі

На Ваш запит від 25.01.01 р. вих. №12 про застосування реєстраторів розрахункових операцій особами, що здійснюють діяльність з ведення реєстрів власників іменних цінних паперів (далі - реєстратори), та торгівцями цінними паперами при здійсненні ними своєї діяльності повідомляємо таке.

Відповідно до ст. 1 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" від 06.07.95 р. (з наступними змінами та доповненнями) (далі - Закон), реєстратори розрахункових операцій застосовуються фізичними особами - суб'єктами підприємницької діяльності або юридичними особами (їх філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами) (далі - суб'єкти підприємницької діяльності), які здійснюють операції з розрахунків у готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також уповноваженими банками та суб'єктами підприємницької діяльності, які виконують операції купівлі-продажу іноземної валюти.

Також, згідно зі ст. 2 Закону, розрахункова операція - приймання від покупця готівкових коштів, платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо за місцем реалізації товарів (послуг), видача готівкових коштів за повернутий покупцем товар (ненадану послугу), а у разі застосування банківської платіжної картки - оформлення відповідного розрахункового документа щодо оплати у безготівковій формі товару (послуги) банком покупця або, у разі повернення товару (відмови від послуги), оформлення розрахункових документів щодо перерахування коштів у банк покупця.

Виходячи з вищезазначеного та з того, що здійснення діяльності реєстраторів та торгівців цінними паперами підпадає під поняття "надання послуг", вважаємо, що названі особи зобов'язані використовувати зареєстровані у встановленому порядку реєстратори розрахункових операцій при здійсненні ними операцій, визначених ст. 2 Закону.

Керівник юридичної служби
Професійної асоціації реєстраторів і депозитаріїв В. БАСИСТИЙ

<< >>
© 2000
"Дебет-Кредит"
Редакція: debet-kredit@gc.kiev.ua