Дебет-Кредит
Український бухгалтерський тижневик
#9 '2000: Документи для роботи - Нові документи

13. Щодо питання порядку обкладення податком на додану вартість операцій з придбання товарів за договором доручення та їх наступної передачі за розпорядженням довірителя

Лист ДПАУ від 25.01.2000 р. №974/7/16-1218


СУТТЄВО

У повіреної особи податкові зобов'язання виникають з повної вартості товарів на дату їх передачі довірителю або за його розпорядженням - іншій особі, а право на податковий кредит - на дату перерахування коштів на користь продавця товарів.


ДПАУ розглянула лист щодо питання порядку оподаткування ПДВ операцій з придбання товарів за договором доручення та їх наступної передачі за розпорядженням довірителя і повідомляє, що порядок оподаткування ПДВ операцій з придбання товарів у межах договорів, що не передбачають передачу права власності, регулюється п. 4.7 ст. 4 Закону України "Про податок на додану вартість".

Особливою відмінністю цього порядку є те, що на дату перерахування коштів від довірителя до повіреної особи з метою придбання товарів за договором доручення ні у довірителя, ні у повіреного не виникають ні податковий кредит, ні податкові зобов'язання та не відбуваються зміни в податковому обліку.

У повіреної особи податкові зобов'язання виникають з повної вартості товарів на дату їх передачі довірителю або за його розпорядженням - іншій особі, а право на податковий кредит - на дату перерахування коштів на користь продавця товарів, які ним (повіреною особою) придбаваються за рахунок коштів довірителя, за умови наявності податкових накладних.

Одночасно повідомляємо, що у платників ПДВ, які за розпорядженням довірителя безоплатно отримують від повіреної особи товари (майно) та які фактично не понесли витрат з їх придбання, відсутнє право на податковий кредит з безоплатно отриманих товарів, оскільки відповідно до Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств" не належать до складу валових витрат будь-які витрати, не підтверджені відповідними розрахунковими, платіжними або іншими документами.

Заступник голови Г. ОПЕРЕНКО

© 2000
"Дебет-Кредит"