Дебет-Кредит
Український бухгалтерський тижневик
#9 '2000: Документи для роботи - Нові документи

15. Щодо питання застосування спеціальних санкцій за порушення термінів повернення імпортної частини бартерної угоди

Лист ДПАУ від 03.02.2000 р. №16/3-330-ЕП


СУТТЄВО

Митники готуватимуть подання при вчасному невиконанні імпортної частини бартерних угод лише у разі погодження з податковою адміністрацією, де перебувають на обліку суб'єкти підприємницької діяльності.


1Останнім часом почастішали випадки надходження до Державної митної служби України подавань від митниць на застосування спеціальних санкцій, передбачених статтею 37 Закону України "Про зовнішньоекономічну діяльність", за порушення вимог Закону України від 23.12.98 р. №351-XIV "Про регулювання товарообмінних (бартерних) операцій у галузі зовнішньоекономічної діяльності".

Враховуючи те, що бартерні контракти можуть закриватись шляхами, що не передбачають рух товарів (погашення заборгованості шляхом перерахування коштів, надання послуг та ін.), зазначені подання опрацьовуються Держмитслужбою спільно з Державною податковою адміністрацією України. Для цього ДПАУ дає доручення податковим органам на місцях, в яких зареєстровані суб'єкти господарської діяльності, про проведення документальної перевірки. Зазначена процедура значно ускладнює та подовжує підготовку подань до МЗЕЗторгу України на застосування спеціальних санкцій.

Враховуючи зазначене, та з метою спрощення процедури підготовки подань повідомляємо, що в разі виявлення порушень підприємствами визначених чинним законодавством термінів повернення в Україну імпортної частини товарів, що поставляється за бартерними угодами, подання на застосування спеціальних санкцій, передбачених статтею 37 Закону України "Про зовнішньоекономічну діяльність" до суб'єктів господарської діяльності, мають готуватись митними органами тільки в разі погодження зазначеної інформації з податковою адміністрацією, де перебувають на обліку ці суб'єкти.

Заступник голови служби О. ШЕЙКО


Примітки:

1Закон України від 23.12.98 р. №351-XIV "Про регулювання товарообмінних (бартерних) операцій у галузі зовнішньоекономічної діяльності" надруковано в "ГК" №6/99.

© 2000
"Дебет-Кредит"