Дебет-Кредит
Український бухгалтерський тижневик
#9 '2000: Документи для роботи - Нові документи

8. Перелік окремих форм діяльності у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, специфіка яких дозволяє здійснювати розрахунки зі споживачами без застосування електронних контрольно-касових апаратів з використанням товарно-касових книг*

кодифікований

Затверджено наказом Міністерства економіки від 12 березня 1998 р. №24 (у редакції наказу від 7 жовтня 1998 р. №130).

Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 21 жовтня 1998 р. за №676/3116


СУТТЄВО

З переліку послуг, які дозволяють здійснювати розрахунки зі споживачами без застосування ЕККА, виключено послугу з утримання торгових місць на ринках. До документів, які видаються споживачеві послуг, окрім талонів та квитків, віднесено ще й квитанцію.


11. Роздрібна торгівля з транспортних засобів (крім торгівлі з причепів-фургонів, причепів-дач, напівпричепів, які використовуються як стаціонарні пункти), автоцистерн, цистерн, бочок, бідонів, лотків, прилавків, корзин, ручних візків (за винятком тих, що знаходяться у стаціонарних приміщеннях, крім приміщень ринків):

продовольчими товарами (крім тютюнових виробів та алкогольних напоїв) і квітами;

непродовольчими товарами на ринках за умови сплати ринкового збору, обрання способу оподаткування не за фіксованим розміром податку відповідно до ст. 14 Декрету Кабінету Міністрів України від 26.12.92 р. №13-92 "Про прибутковий податок з громадян";

непродовольчими товарами (крім підакцизних) з дотриманням вимог Правил роботи дрібнороздрібної торговельної мережі, затверджених наказом Міністерства зовнішніх економічних зв'язків і торгівлі від 08.07.96 р. №369 і зареєстрованих у Міністерстві юстиції 23.07.96 р. за №372/1397, за наявності торгового патенту відповідно до Закону України "Про патентування деяких видів підприємницької діяльності" у дозволених місцевими органами виконавчої влади (органами місцевого самоврядування) місцях (крім ринків).

2. Торговельне обслуговування (за винятком продажу технічно складної побутової техніки та меблів) та надання медичних послуг населенню вдома.

3. Торгівля на літніх майданчиках молочними продуктами, морозивом та на розлив: пивом, безалкогольними напоями, а також кулінарними та кондитерськими виробами власного виробництва підприємств громадського харчування.

Торгівля в кіосках молоком, молочними продуктами, морозивом, пивом на розлив (крім з пляшок і бляшанок) та газованою водою безпосередньо через установки приготування та видачі (зі спеціальних пристроїв типу У-109, Н-50 та інших).

Реалізація штучних товарів через торговельні автомати.

4. Продаж газет, журналів, конвертів, листівок, знаків оплати поштових послуг, талонів та квитків з нанесеними друкарським способом серією, номером та номінальною вартістю для проїзду в міському транспорті, іншої друкованої продукції, квитків державних лотерей у кіосках та з лотків, а також на підприємствах поштового зв'язку, якщо питома вага продажу такої продукції становить понад 50 відсотків від загального товарообороту зазначених об'єктів за відсутності продажу алкогольних напоїв, пива та тютюнових виробів. Крім випадку, передбаченого абзацом другим цього пункту.

У порядку проведення експерименту в м. Києві на період з 1 січня 2000 року по 1 липня 2000 року продаж газет, журналів, конвертів, листівок, іншої друкованої продукції в кіосках, якщо питома вага продажу такої продукції становить понад 50 відсотків від загального товарообороту зазначених об'єктів за відсутності продажу алкогольних напоїв та пива.

5. Торгівля у їдальнях і буфетах, де середньоквартальний прибуток, що залишається в розпорядженні кожного окремого підприємства громадського харчування, не перевищує середньої вартості електронного контрольно-касового апарата вітчизняного виробництва:

загальноосвітніх шкіл, сільськогосподарських підприємств, підприємств УТОС та УТОГ;

вищих навчальних закладів, коледжів, технікумів та профтехучилищ, якщо заклади громадського харчування перебувають на їхньому балансі.

6. Реалізація товарів і продукції на підприємствах споживчої кооперації у сфері торгівлі та громадського харчування, розташованих у сільській місцевості, де середньомісячний товарооборот у національній валюті України кожного із вказаних об'єктів за останні 12 місяців не перевищує суму 20 тис. гривень.

7. Торгівля у передсвяткові і святкові дні ялинками, ялинковими прикрасами, надувними кульками, прапорцями, іншою святковою атрибутикою з лотків, тимчасових кіосків, на ялинкових базарах.

8. Торгівля ласощами, цукерками, морозивом, безалкогольними напоями, святковими сувенірами, іграшками, надувними кульками з кошиків та ручних візків у цирках, театрах, концертних організаціях.

9. Торгівля сільськогосподарською продукцією на ринках.

10. Торгівля хлібом і хлібобулочними виробами, молоком і молочними продуктами через спеціалізовану торговельну мережу, розташовану в сільській місцевості.

211. Роздрібна торгівля, громадське харчування та побутове обслуговування на території закритих військових гарнізонів і містечок, а також військових частин, що розташовані в сільській місцевості.

12. Роздрібна торгівля, громадське харчування та побутове обслуговування в населених пунктах зі статусом гірських.

13. Роздрібна торгівля та громадське харчування, що здійснюються підприємствами при обслуговуванні:

лісорубів, що працюють у віддалених лісових урочищах, на хуторах тощо;

сільськогосподарських працівників на тваринницьких фермах, польових станах, у тракторних бригадах.

14. Реалізація населенню держлісгоспами деревини, отриманої від рубок лісу.

315. Торгівля та послуги:

у розташованих у сільській місцевості аптеках, аптечних пунктах та кіосках;

у пунктах ветеринарного обслуговування, розташованих у сільській місцевості;

у сезонних спеціалізованих торговельно-заготівельних пунктах із заготівлі від населення воскосировини в обмін на вощину, інших продуктів бджільництва (крім меду) та реалізації обладнання, інвентарю для пасічників, а також у точках виїзної торгівлі вказаними вище продуктами бджільництва (крім меду), обладнанням та інвентарем;

у поштових відділеннях та пунктах зв'язку, розташованих у сільській місцевості (торгівля товарами за переліком, затвердженим Держкомзв'язку і погодженим із МЗЕЗторгом, Мінекономіки та Державною податковою адміністрацією України, послуги).

16. Продаж населенню товарів зоотехнічного та ветеринарного призначення ветеринарними аптеками, що розташовані в райцентрах, селищах та сільській місцевості.

17. Заготівля м'яса і шкурок кролів, іншої хутрової сировини, що приймається від населення, та продаж комбікормів здавальникам.

18. Приймання вторинної сировини від населення та зустрічний продаж товарів.

19. Розрахунки з населенням удома за скраплений газ, електроенергію у сільській місцевості, ветеринарні послуги.

20. Надання платних послуг органами, що здійснюють фітосанітарний, ветеринарний та екологічний контроль безпосередньо у транспортних засобах та в пунктах пропуску на автомагістралях у сільській місцевості.

21. Надання послуг населенню страховими агентами, що діють від імені та за дорученням страховика і виконують частину його страхової діяльності, з видачею страхових свідоцтв (полісів, сертифікатів).

422. Надання побутових послуг з видачею квитанцій, квитків з нанесеними друкарським способом серією та номером:

у сільській місцевості;

удома в замовника з ремонту та встановлення побутових машин, радіоелектронної апаратури, телеантен, дрібного ремонту квартир, ремонту і складання меблів, прибирання квартир, догляду за дітьми, хворими та людьми похилого віку, приготування їжі, прання білизни, хімічного чищення меблів, килимів та килимових виробів, перукарських, фотографування;

зі зважування, фотографування на вулицях і площах міст та в місцях відпочинку;

суб'єктами підприємницької діяльності з 1-2 працюючими.

23. Надання послуг населенню:

з видачею талонів, квитанцій та квитків (з нанесеними друкарським способом серією, номером та номінальною вартістю) на відвідування культурно-спортивно-видовищних закладів та організацій; при проведенні екскурсій; у бібліотеках; при паркуванні автотранспорту;

з видачею талонів та квитків (з нанесеними друкарським способом серією, номером та номінальною вартістю) у пасажирському транспорті міського сполучення, а також жетонів та електронних карток у метро;

з видачею талонів та квитків (з нанесеними друкарським способом серією та номером) у пасажирському транспорті приміського та міжміського сполучення;

з видачею квитанцій (з нанесеними друкарським способом серією та номером) при оформленні на залізничних станціях вантажобагажних перевезень;

з прийманням склопосуду спеціалізованими та пересувними приймальними пунктами.

24. Надання платних послуг, продаж чаю, кави, безалкогольних напоїв, кондитерських виробів, морозива, газет та журналів пасажирам провідниками в поїздах.

25. Торгівля насінням плодоовочевих культур і квітів у сільській місцевості та селищах.

26. Торгівля предметами релігійно-обрядової атрибутики релігійними організаціями.

27. Надання послуг військовими частинами, установами і організаціями Збройних сил України та інших військових формувань, які створені відповідно до законодавства України та утримуються за рахунок коштів державного бюджету.

28. Здійснення діяльності у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг суб'єктами підприємницької діяльності - фізичними особами, які обрали спосіб оподаткування доходів за єдиним податком.

29. Зустрічний продаж товарів при заготівлі молока у сільській місцевості пунктами та магазинами від молокопереробних підприємств.

30. Продаж квитків через систему типу "Експрес-2", "Сирена" та міжнародні системи бронювання та продажу залізничних і авіаквитків.

Міністр В. РОГОВИЙ
Погоджено:
Заступник міністра фінансів України В. РЕГУРЕЦЬКИЙ
Заступник міністра зовнішніх економічних зв'язків і торгівлі В. ШЕВАЛЬОВ
Заступник голови Державної податкової адміністрації України В. КОПИЛОВ


Примітки:

* Уточнення:
У "Документах для роботи" №1/2000 на стор. 54 у пункті 15 Переліку окремих форм діяльності у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, специфіка яких дозволяє здійснювати розрахунки зі споживачами без застосування електронних контрольно-касових апаратів з використанням товарно-касових книг, з технічних причин помилково вилучено торгівлю та послуги у розташованих в сільській місцевості аптеках, аптечних пунктах та кіосках, а вказано, що звільняються від ЕККА торгівля та послуги в аптечних закладах, розміщених у закладах охорони здоров'я. Насправді в останніх застосування ЕККА вже є обов'язковим.

Просимо вибачення у наших читачів і наводимо правильний текст документа.

Редакція "Дебету-Кредиту"

1Увага! Жирним шрифтом виділено зміни, внесені наказом Міністерства економіки України від 9 грудня 1999 року №146.

2Дозволено роздрібну торгівлю без ЕККА з причепів-фургонів, причепів-дач, напівпричепів, крім тих, які використовуються як стаціонарні пункти.

3Без ЕККА здійснюється реалізація товарів на підприємствах споживчої кооперації у сільській місцевості при товарообігу до 20000 грн.

4Фізичні особи - платники єдиного податку можуть не використовувати ЕККА.

© 2000
"Дебет-Кредит"