Дебет-Кредит
Український бухгалтерський тижневик
#10 '2000: Документи для роботи - Нові документи

11. Про податок на додану вартість

Лист ДПАУ від 12.11.99 р. №16887/7/16-1218


СУТТЄВО

Послуги з експертної оцінки земельних ділянок, а також операції з їх продажу є об'єктом обкладання ПДВ.


1ДПА України розглянула лист щодо сплати ПДВ при здійсненні операцій з продажу земельних ділянок несільськогосподарського призначення і повідомляє таке.

Указом Президента України від 19.01.99 р. №32/99 "Про продаж земельних ділянок несільськогосподарського призначення" запроваджено продаж земельних ділянок несільськогосподарського призначення, що перебувають у державній або комунальній власності.

Указом встановлено, що об'єктами купівлі-продажу відповідно до цього Указу є лише земельні ділянки, на яких знаходяться об'єкти нерухомого майна, в тому числі об'єкти незавершеного будівництва та законсервовані об'єкти, що приватизовані (відчужені) відповідно до законодавства України, та визначені продавці й покупці таких земельних ділянок.

Операціям по продажу земельних ділянок передують операції, які пов'язані з експертною оцінкою земельних ділянок несільськогосподарського призначення, що здійснюються Державним комітетом України по земельних ресурсах чи відповідними регіональними органами земельних ресурсів або іншими уповноваженими органами.

Відповідно до пп. 3.1.1 ст. 3 Закону України "Про податок на додану вартість" об'єктом оподаткування ПДВ є операції платників податку з продажу товарів (робіт, послуг) на митній території України. При цьому поняття продажу визначено п. 1.4 Закону, а саме: продаж товарів - це будь-які операції, що здійснюються згідно з договорами купівлі-продажу, міни, поставки та іншими цивільно-правовими договорами, які передбачають передачу прав власності на такі товари за компенсацію незалежно від строків її надання, а також операції з безоплатного надання товарів.

Оскільки ПДВ нараховується на кожному етапі продажу товарів (робіт, послуг) і у продавця цих товарів (робіт, послуг) сума податку на додану вартість є податковими зобов'язаннями, а у його покупця ці зобов'язання трансформуються в податковий кредит, то як кожна з послуг, пов'язана з експертною оцінкою земельних ділянок, так і сама операція з їх продажу за договором купівлі-продажу є об'єктом для оподаткування ПДВ.

Заступник голови Г. ОПЕРЕНКО


Примітки:

1Об'єктами купівлі-продажу є земельні ділянки, на яких знаходяться об'єкти нерухомого майна.

 

© 2000
"Дебет-Кредит"