Дебет-Кредит
Український бухгалтерський тижневик
#10 '2000: Документи для роботи - Нові документи

13. Щодо деяких питань сплати збору на обов'язкове державне пенсійне страхування

Лист Комітету ВР України з питань фінансів і банківської діяльності від 02.02.2000 р. №06-10/83


СУТТЄВО

Для суб'єктів підприємництва, які мають найманих працівників, але не здійснюють витрат на оплату праці, об'єкт обкладання пенсійним збором визначається як добуток розміру мінімальної зарплати (74 грн) на кількість працівників.


У Комітеті Верховної Ради України з питань фінансів та банківської діяльності розглянуто Ваше звернення від 06.01.2000 р. №013/08 стосовно деяких питань сплати збору на обов'язкове державне пенсійне страхування.

Абзацом другим пункту 1 статті 2 Закону України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування" визначено, що об'єктом оподаткування для платників цього збору, визначених пунктами 1 та 2 статті 1 цього Закону (тобто суб'єктів підприємницької діяльності, а також їх філій та відокремлених підрозділів), що мають найманих працівників, але не здійснюють витрат на оплату праці, є сума коштів, що визначається розрахунково як добуток визначеного законом мінімального розміру заробітної плати (тобто 74 грн) на кількість працівників такого платника збору, на яких здійснюється нарахування заробітної плати.

Конкретний порядок сплати збору у цих випадках встановлено Постановою Кабінету Міністрів від 3 листопада 1998 року №1740 "Про затвердження Порядку сплати збору на обов'язкове державне пенсійне страхування з окремих видів господарських операцій", а саме: п. 15-9, 15-10 цього Порядку.

Цими нормами й необхідно керуватися при сплаті вказаного збору.

Що стосується листів Пенсійного фонду України, то вони мають нормативний (обов'язковий) характер за наявності реєстрації у Міністерстві юстиції України відповідно до законодавства України.

Голова В. АЛЬОШИН

© 2000
"Дебет-Кредит"