Дебет-Кредит
Український бухгалтерський тижневик
#14 '2000: Документи для роботи - Нові документи

12. Про визнання такими, що втратили чинність, деяких постанов Кабінету Міністрів України

Постанова КМУ від 16.03.2000 р. №508

Чинна з 16.03.2000 р.

Коментар


СУТТЄВО

Кабінет Міністрів України скасував мінімальну митну вартість на імпортні лікеро-горілчані вироби.


Кабінет Міністрів України постановляє:

Визнати такими, що втратили чинність, Постанову Кабінету Міністрів України від 2 грудня 1996 р. №1433 "Про встановлення мінімальної митної вартості на імпортні лікеро-горілчані вироби та пиво" та Постанову Кабінету Міністрів України від 9 березня 1999 р. №331 "Про внесення зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 2 грудня 1996 р. №1433".

Прем'єр-міністр України В. ЮЩЕНКО


Коментар:

Скасовано мінімальну митну вартість на імпортні лікеро-горілчані вироби

Постановою Кабінету Міністрів України від 16.03.2000 р. №508 "Про визнання такими, що втратили чинність, деяких постанов Кабінету Міністрів України" визнано такими, що втратили чинність, ряд постанов, якими було встановлено мінімальну митну вартість на імпортні лікеро-горілчані вироби. Таким чином, ліквідовано застосування мінімальної митної вартості лікеро-горілчаних виробів при імпорті.

Скасування мінімальної митної вартості на імпортні лікеро-горілчані вироби не призведе до зменшення обсягів митних платежів або зниження цін на імпортні лікеро-горілчані вироби, оскільки на ці товари законом України запроваджено фіксовані ставки акцизного збору та ввізного мита.

Також з 19 лютого 2000 року наказом Міністерства економіки України, Комітету України з монополії на виробництво та обіг спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів, Державної податкової адміністрації України, Міністерства агропромислового комплексу України від 27.12.99 р. №157/177/668/355 "Про зміну розмірів мінімальних цін на горілку та лікеро-горілчані вироби" мінімальні ціни на горілку та лікеро-горілчані вироби вітчизняного та імпортного виробництва підвищено на 20% (див. "Документи для роботи" №7/2000).

Скасування мінімальної митної вартості забезпечить виконання Україною міжнародних зобов'язань в частині скасування мінімальної митної вартості всіх імпортних товарів для прискорення процесу вступу до Світової організації торгівлі (СОТ), а також отримання позик Європейського Союзу на підтримку платіжного балансу.

Віталій МОСЕЙЧУК
 
© 2000
"Дебет-Кредит"
Редакція: debet-kredit@gc.kiev.ua
Webmaster: web_dk@gc.com.ua