Дебет-Кредит
Український бухгалтерський тижневик
#14 '2000: Документи для роботи - Нові документи

13. Щодо дотримання вимог чинного законодавства для здійснення діяльності з роздрібної торгівлі алкогольними напоями

Лист Ліцензійної палати України від 02.03.2000 р. №1-312/345


СУТТЄВО

Для роздрібної реалізації алкогольних напоїв в одному приміщенні чи будівлі необхідно мати лише одну ліцензію на діяльність з роздрібної торгівлі алкогольними напоями, незалежно від кількості ЕККА в торговій точці.


Відповідно до ст. 8 Закону України "Про підприємства в Україні" окремими видами діяльності підприємство може займатися тільки на підставі спеціального дозволу (ліцензії). Перелік видів діяльності, що підлягають ліцензуванню, а також порядок одержання дозволу (ліцензії) для здійснення такої діяльності встановлюються Законом України "Про підприємництво".

1У тому числі, ст. 4 Закону України "Про підприємництво" передбачено, що ліцензуванню підлягають певні види підприємницької діяльності, зокрема реалізація алкогольних напоїв. Законом України "Про державне регулювання виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами" визначено, що видача ліцензій на здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами здійснюється за місцем торгівлі суб'єкта підприємницької діяльності, плата за видачу ліцензій на зазначений вид діяльності вноситься за місцем торгівлі суб'єкта підприємницької діяльності.

Зазначеним вище Законом також визначено, що місце торгівлі - це місце реалізації товарів, обладнане електронним контрольно-касовим апаратом або де є товарно-касова книга, в яких фіксується виручка від продажу алкогольних напоїв та тютюнових виробів незалежно від того, чи оформляється через них продаж інших товарів.

Оснащення місця торгівлі електронними контрольно-касовими апаратами або товарно-касовими книгами є умовою реалізації товарів, а не підставою для видачі кількох ліцензій.

Правилами роздрібної торгівлі алкогольними напоями, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 30 липня 1996 року №854, встановлено, що "Роздрібна торгівля алкогольними напоями - діяльність з продажу алкогольних напоїв безпосередньо громадянам та іншим кінцевим споживачам для їх особистого некомерційного використання незалежно від форми розрахунків, у тому числі на розлив у ресторанах, кафе, барах, інших підприємствах громадського харчування".

2Таким чином, враховуючи вимоги чинного законодавства для здійснення діяльності з роздрібної торгівлі алкогольними напоями в одному приміщенні чи будівлі (продовольчий магазин, бар, кафе тощо) за однією адресою, суб'єкт підприємницької діяльності повинен мати одну ліцензію на діяльність з роздрібної торгівлі алкогольними напоями.

Голова Ліцензійної палати України С. ТРЕТЬЯКОВ


Примітки:

1Тематичну добірку "Алкоголь, тютюн" надруковано в "ГК" №45/99.

2Аналогічна думка лунає і з "Роз'яснення Ліцензійної палати України щодо ліцензування роздрібної торгівлі алкогольними напоями" від 06.10.99 р. №1-31/2032 (див. "ГК" №47/99).

 
© 2000
"Дебет-Кредит"
Редакція: debet-kredit@gc.kiev.ua
Webmaster: web_dk@gc.com.ua