Дебет-Кредит
Український бухгалтерський тижневик
#14 '2000: Документи для роботи - Нові документи

18. Про податок на додану вартість

Лист ДПАУ від 18.02.2000 р. №834/6/16-1220-26


СУТТЄВО

Послуги державного ветеринарного контролю не обкладаються ПДВ.


Державна податкова адміністрація України щодо питання обкладання податком на додану вартість операцій з надання послуг по здійсненню ветеринарного контролю у пунктах пропуску через державний кордон повідомляє.

Підпунктом 3.2.6 пункту 3.2 статті 3 Закону України від 03.04.97 р. №168/97-ВР "Про податок на додану вартість" встановлено, що не є об'єктом обкладання податком на додану вартість операції з оплати вартості державних платних послуг, які надаються фізичним або юридичним особам органами виконавчої влади і місцевого самоврядування та обов'язковість отримання (надання) яких встановлюється законодавством, включаючи плату за реєстрацію, отримання ліцензії (дозволу), сертифікатів у вигляді зборів, державного мита тощо.

Законом України від 4 листопада 1999 року №1212-XIV "Про запровадження єдиного збору, який справляється у пунктах пропуску через державний кордон України", який набув чинності з 01.01.2000 р., впроваджено єдиний збір, який справляється у пунктах пропуску через державний кордон України і складається із зборів за здійснення відповідно до законодавства України митного, санітарного, ветеринарного, фітосанітарного, радіологічного та екологічного контролю, а також плати за проїзд транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів автомобільними дорогами України.

Статтею 17 Закону України від 05.12.96 р. №566/96-ВР "Про внесення змін до Закону України "Про ветеринарну медицину" встановлено, що державний ветеринарний контроль - це сукупність організаційних та правових заходів, спрямованих на додержання юридичними і фізичними особами законодавства про ветеринарну медицину. При цьому Державний ветеринарний контроль здійснюється органами виконавчої влади в межах повноважень, визначених законодавством України.

1Підсумовуючи вищевикладене, а також враховуючи те, що статтею 22 Закону України "Про ветеринарну медицину" державний ветеринарний контроль на державному кордоні та транспорті покладено на регіональні служби державного ветеринарного контролю, то вартість послуг по здійсненню ветеринарного контролю, яка є складовою частиною єдиного збору, який згідно із Законом України "Про запровадження єдиного збору, який справляється у пунктах пропуску через державний кордон України" перераховується в повному обсязі до Державного бюджету України, не є об'єктом обкладання податком на додану вартість.

Заступник голови Г. ОПЕРЕНКО


Примітки:

1 Закон України від 04.11.99 р. №1212-XIV "Про запровадження єдиного збору, який справляється у пунктах пропуску через державний кордон України" надруковано в "ГК" №49/99.

 
© 2000
"Дебет-Кредит"
Редакція: debet-kredit@gc.kiev.ua
Webmaster: web_dk@gc.com.ua