Дебет-Кредит
Український бухгалтерський тижневик
#14 '2000: Документи для роботи - Нові документи

8. Про перехід на спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва


СУТТЄВО

У разі обрання суб'єктом підприємництва ставки єдиного податку до письмового повідомлення не застосовується термін 15 днів до початку наступного звітного періоду.


ДПА України розглянула лист Аудиторської палати щодо переходу на спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва та додані до нього копії документів і, виходячи із зазначеного в листі, а також те, що Аудиторська палата в 1999 році була платником єдиного податку (свідоцтво №2614000058), ДПА України вважає відмову податкової інспекції у видачі свідоцтва про право сплати єдиного податку суб'єктом малого підприємництва - юридичною особою безпідставною.

Податковій інспекції слід керуватись рекомендаціями ДПА України від 07.10.99 р. №15091/7/15-1317, в яких, зокрема, сказано, що суб'єкти підприємницької діяльності - юридичні особи, які працювали по спрощеній системі оподаткування, обліку та звітності за ставкою єдиного податку 6 відсотків, автоматично переходять на діяльність за вимогами Указу Президента України від 28.06.99 р. №746/99.

У разі обрання суб'єктом підприємництва ставки єдиного податку 10 відсотків необхідно письмово повідомити про це відповідний орган державної податкової служби. При цьому письмове повідомлення не повинно розглядатись як норма ст. 4цього Указу щодо подачі заяви не пізніше ніж за 15 днів до початку наступного звітного періоду.

Працівники податкових органів на місцях, у разі обрання суб'єктами підприємницької діяльності ставки єдиного податку 10 відсотків, зобов'язані перевести їх на спрощену систему оподаткування, починаючи з IV кварталу 1999 року без будь-яких перешкод та зволікань.

Враховуючи викладене, ДПА України зобов'язує податкову інспекцію видати Аудиторській палаті свідоцтво про право сплати єдиного податку суб'єктом малого підприємництва - юридичною особою.

Заступник голови Г. ОПЕРЕНКО
 
© 2000
"Дебет-Кредит"
Редакція: debet-kredit@gc.kiev.ua
Webmaster: web_dk@gc.com.ua