Нове число  Дебет-Кредит
Український бухгалтерський тижневик
#24 '2000: Документи для роботи - Нові документи

16. Про віднесення на валові витрати внесків до Пенсійного фонду

Лист ДПАУ від 22.02.2000 р. №872/6/15-1116


СУТТЄВО

Кошти, внесені підприємствами до Пенсійного фонду на покриття виплат пенсій за віком на пільгових умовах працівників, які проходять за списком №2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, зайнятість в яких дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, відносяться до складу валових витрат.


Державна податкова адміністрація України щодо питання віднесення на валові витрати коштів, внесених до Пенсійного фонду повідомляє.

Підпунктом 5.7.1 статті 5 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств" встановлено, що до складу валових витрат платника податку відносяться суми зборів на обов'язкове державне пенсійне страхування та інші види загальнообов'язкового (в тому числі державного) соціального страхування фізичних осіб, які перебувають у трудових відносинах з платником податку, нараховані на виплати, зазначені у підпункті 5.6.1 цієї статті, за ставками та у порядку, встановленому законом.

Пунктами "а" і "б" частини першої статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" встановлено, що право на пенсію за віком на пільгових умовах 1мають, зокрема, такі категорії працівників:

а) зайняті повний робочий день на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці, - за списком №1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, який затверджено Кабінетом Міністрів України;

б) працівники, зайняті повний робочий день на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці, - за списком №2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, який затверджено Кабінетом Міністрів України.

Поряд з цим частиною 2 вищезазначеної статті встановлено, що підприємства та організації з коштів, призначених на оплату праці, вносять до Пенсійного фонду України плату, що покриває витрати на виплату і доставку пенсій відповідно до пунктів "б" - "з" (пункт "б" стосується лише списку №2) цієї статті до досягнення працівником пенсійного віку, передбаченого статтею 12 цього Закону.

Таким чином, діючим законодавством передбачено, що кошти, внесені підприємствами азбестоцементної галузі до Пенсійного фонду на покриття виплат пенсій за віком на пільгових умовах працівників, які проходять за списком №2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, зайнятість в яких дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 11.03.94 р. №162, відносяться до складу валових витрат цих підприємств згідно з підпунктом 5.7.1 статті 5 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств".

Заступник голови Г. ОПЕРЕНКО


Примітки:

1Останні зміни щодо штрафних санкцій за невчасний перерахунок витрат на виплату та доставку пільгових пенсій див. в "ДК" №22/2000

 
© 2000
"Дебет-Кредит"
Редакція: debet-kredit@gc.kiev.ua
Webmaster: web_dk@gc.com.ua