Нове число  Дебет-Кредит
Український бухгалтерський тижневик
#24 '2000: Документи для роботи - Нові документи

17. Щодо застосування ЕККА

Лист ДПАУ від 17.03.2000 р. №82/2/23-3210


СУТТЄВО

Реалізація квитків державних лотерей у кіосках та з лотків, а також на підприємствах поштового зв'язку здійснюється без застосування ЕККА (через ТКК), якщо питома вага продажу такої продукції становить понад 50 відсотків від загального товарообороту (разом з газетами, журналами, талонами тощо).


Статтею 1 Закону України "Про застосування електронних контрольно-касових апаратів і товарно-касових книг при розрахунках із споживачами у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" встановлено, що підприємства, установи і організації всіх форм власності та громадяни - суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахунки із споживачами у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг за готівку, зобов'язані проводити розрахунки із споживачами через належним чином зареєстровані ЕККА. Разом з тим, при здійсненні окремих форм діяльності у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг дозволяється не застосовувати ЕККА, а використовувати товарно-касові книги.

Пункт 4 Переліку окремих форм діяльності у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, специфіка яких дозволяє здійснювати розрахунки із споживачами без застосування електронних контрольно-касових апаратів з використанням товарно-касових книг, 1затвердженого наказом Міністерства економіки від 12.03.98 р. №24 (зі змінами і доповненнями), поширюється на реалізацію квитків державних лотерей у кіосках та з лотків, а також на підприємствах поштового зв'язку.

Умовою реалізації квитків державних лотерей без застосування ЕККА є ведення відповідним чином зареєстрованої товарно-касової книги.

Враховуючи вищенаведене, Державна податкова адміністрація України вважає недоцільним вносити зміни до Закону України "Про застосування електронних контрольно-касових апаратів і товарно-касових книг при розрахунках із споживачами у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг".


Примітки:

1Перелік окремих форм діяльності..., специфіка яких дозволяє здійснювати розрахунки зі споживачами без застосування ЕККА з використанням ТКК, див. у "ДК" №9/2000.

 
© 2000
"Дебет-Кредит"
Редакція: debet-kredit@gc.kiev.ua
Webmaster: web_dk@gc.com.ua