Нове число  Дебет-Кредит
Український бухгалтерський тижневик
#24 '2000: Документи для роботи - Нові документи

26. Порядок проведення органами державної податкової служби списання заборгованості за станом на 1 травня 2000 року зі сплати податків і зборів (обов'язкових платежів) платників податків у зв'язку з реформуванням сільськогосподарських підприємств


Коментар ДК:

Списання податкової заборгованості сільгоспвиробників відбувається за рішенням міжвідомчої і регіональної комісій з питань проведення санації підприємств агропромислового комплексу та голови органу податкової служби

Наказом ДПА України від 28.04.2000 р. №225 "Про затвердження Порядку проведення органами державної податкової служби списання заборгованості станом на 1 травня 2000 року зі сплати податків і зборів (обов'язкових платежів) платників податків у зв'язку з реформуванням сільськогосподарських підприємств" визначено процедуру списання податкової заборгованості реформованим сільгосппідприємствам і бюджетних позичок переробним підприємствам.

Згідно із Законом України від 16.03.2000 р. №1565-III "Про списання заборгованості зі сплати податків і зборів (обов'язкових платежів) платників податків у зв'язку з реформуванням сільськогосподарських підприємств" (див. "Документи для роботи" №16/2000), колективні та інші сільськогосподарські підприємства, які реформовані у приватні підприємства, селянські господарства, господарські товариства, сільськогосподарські кооперативи, а також заготівельні, переробні і обслуговуючі підприємства, що надали позички, які не були повернуті, на матеріально-технічні ресурси сільськогосподарським товаровиробникам, звільняються від сплати заборгованості за загальнодержавними податками і зборами, фіксованим сільськогосподарським податком станом на 1 травня 2000 року.

Цим підприємствам списуються усі види пені за загальнодержавними податками і зборами, за винятком сум пені, нарахованих за порушення термінів розрахунків при здійсненні операцій у сфері зовнішньоекономічної діяльності, а також усі види штрафних та фінансових санкцій за загальнодержавними податками і зборами, що зараховуються до місцевого і держбюджету. Все це стосується також місцевих податків та зборів, а також пені, штрафних та фінансових санкцій, нарахованих на заборгованість з цих податків за наявності рішення відповідної місцевої ради.

Для списання заборгованості сільськогосподарське підприємство подає до відповідної міжвідомчої і регіональної комісій з питань проведення санації підприємств агропромислового комплексу відповідні документи для прийняття рішення про списання заборгованості (списання податкової заборгованості з карток особових рахунків відбувається за рішенням начальника податкового органу). Тільки після прийняття рішення про списання комісією з банківських установ після інвентаризації відкликаються картотечні розрахункові документи.

Водночас статтею 15 Закону України від 17.02.2000 р. №1458-III "Про Державний бюджет України на 2000 рік" (див. "Документи для роботи" №13/2000) передбачено заборонити в 2000 році реструктуризацію або списання заборгованості (недоїмки) суб'єктів господарювання за податками, зборами (обов'язковими платежами) до бюджету, що виникла з 1 січня 2000 року.

Віталій МОСЕЙЧУК
 
© 2000
"Дебет-Кредит"
Редакція: debet-kredit@gc.kiev.ua
Webmaster: web_dk@gc.com.ua