Нове число  Дебет-Кредит
Український бухгалтерський тижневик
#26 '2000: Документи для роботи - Нові документи

12. Про книги обліку доходів і витрат фізичних осіб, які знаходяться у трудових відносинах з платниками єдиного податку

Лист ДПАУ від 06.05.2000 р. №6304/7/17-0217


СУТТЄВО

ДПА України нагадує про застосування найманими працівниками-реалізаторами, які працюють у підприємців - платників єдиного податку, Книг обліку доходів і витрат за ф.№10. При звільненні найманого працівника та працевлаштуванні іншого суб'єкт підприємницької діяльності самостійно вносить до Книги відомості щодо нового найманого працівника, а не оформлює нову Книгу.


У зв'язку з прийняттям Кабінетом Міністрів України Постанови від 16 березня 2000 року №507 "Про роз'яснення Указу Президента України від 3 липня 1998 р. №727" 1Державна податкова адміністрація України зобов'язує державні податкові адміністрації організувати роботу на місцях з реєстрації суб'єктам підприємницької діяльності - платникам єдиного податку, які здійснюють торговельну діяльність, книг обліку доходів і витрат для найманих працівників.

Враховуючи, що, згідно з п. 3 зазначеної постанови Кабінету Міністрів України, замість товарно-касової книги, наймані працівники ведуть Книгу обліку доходів і витрат, Державна податкова адміністрація України на період до законодавчого врегулювання цього питання рекомендує реєструвати на кожного найманого працівника, який займається реалізацією товарів, ці книги згідно з вимогами, встановленими Порядком видачі Свідоцтва про сплату єдиного податку.

Зазначений Порядок затверджений наказом Державної податкової адміністрації України від 29 жовтня 1999 року №599 та зареєстрований в Міністерстві юстиції України 2 листопада 1999 року за №752/4045. Пунктом 9 цього Порядку передбачено, що для визначення результатів власної підприємницької діяльності на підставі хронологічного відображення здійснених господарських і фінансових операцій платник єдиного податку веде Книгу обліку доходів та витрат згідно із додатком №10 до Інструкції про прибутковий податок з громадян, затвердженої наказом Головної державної податкової інспекції України від 21.04.93 р. №12 та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 09.06.93 р. за №64. При цьому обов'язковому заповненню підлягають лише графи "період обліку", "витрати на виробництво продукції", "суми виручки (доходу)", "чистий дохід".

Платник єдиного податку самостійно подає для реєстрації до податкового органу необхідну кількість книг обліку доходів і витрат. Аркуші Книги нумеруються, прошиваються, скріплюються печаткою податкового органу. Книги обліку доходів і витрат затверджуються підписом керівника податкового органу або його заступника.

У Книзі, яку веде найманий працівник, повинні бути вказані прізвище, ім'я, по батькові платника єдиного податку, прізвище, ім'я, по батькові фізичної особи, що перебуває у трудових відносинах з цим платником податку, а також серія та номер виданої довідки про трудові відносини.

При звільненні найманого працівника та працевлаштуванні іншого, суб'єкт підприємницької діяльності самостійно вносить до Книги відповідні записи та нові відомості щодо найманого працівника згідно з виданою довідкою про трудові відносини з платником єдиного податку.

У разі припинення діяльності (зняття з державної реєстрації) суб'єкта підприємницької діяльності, звільнення найманого працівника без працевлаштування іншого або закінчення аркушів у Книзі, відповідальним працівником податкового органу у Книзі робиться відповідний запис ("книга анульована", інспектор (П. І. Б.), дата) і залишається на зберіганні у підприємця протягом 3 років.

Зазначений лист просимо довести до відома платників єдиного податку та податкових інспекцій на місцях для керівництва та застосування в практичній роботі.

Заступник голови ДПА України Г. БОНДАРЕНКО


Примітки:

1Постанову Кабінету Міністрів України від 16.03. 2000 р. №507 "Про роз'яснення Указу Президента України від 3 липня 1998 р. №727" див. у "ДК" №14/2000.

 

© 2000
"Дебет-Кредит"
Редакція: debet-kredit@gc.kiev.ua
Webmaster: web_dk@gc.com.ua