Нове число  Дебет-Кредит
Український бухгалтерський тижневик
#26 '2000: Документи для роботи - Нові документи

16. Щодо віднесення до складу валових витрат витрат на оплату послуг "Укрспецфіну"

Лист ДПА України від 03.04.2000 р. №4634/7/15-1117


СУТТЄВО

ДПА України вважає, що витрати (комісійні), які понесли платники податку на прибуток, що користувалися послугами "Укрспецфіну", не є витратами, пов'язаними із підготовкою, організацією, веденням виробництва, продажем продукції (робіт, послуг) і охороною праці, тому такі витрати не відносяться до складу валових.


Державна податкова адміністрація України розглянула лист Державної податкової адміністрації в Івано-Франківській області від 23.03.2000 р. №569/26-20 щодо правомірності віднесення до складу валових витрат витрат на оплату послуг "Укрспецфіну" і повідомляє.

Оскільки підприємство проводило заліки до бюджету з використанням казначейських векселів протягом 1998-1999 років, то на той час ще була дійсною Постанова Кабінету Міністрів України від 01.10.98 р. №1573 "Про спеціалізоване державне підприємство "Укрспецфін"*, згідно із якою державне підприємство "Укрспецфін" виступало генеральним агентом Головного управління Державного казначейства України з викупу кредиторської і дебіторської заборгованості держави.

Підприємства, установи і організації, що користувалися послугами "Укрспецфіну" з погашення заборгованості (недоїмки) до бюджету шляхом проведення взаємозаліку, здійснювали його на платній основі, перераховуючи на рахунок "Укрспецфіну" 6 відсотків від суми проведеного взаємозаліку.

Відповідно до підпункту 5.2.1 пункту 5.2 статті 5 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств", суми будь-яких витрат, сплачених (нарахованих) протягом звітного періоду у зв'язку з підготовкою, організацією, веденням виробництва, продажем продукції (робіт, послуг) і охороною праці, відносяться до валових витрат з урахуванням обмежень, установлених пунктами 5.3-5.8 цієї статті.

Оскільки витрати, які понесли платники податку на прибуток, що користувалися послугами "Укрспецфіну", не є витратами, пов'язаними із підготовкою, організацією, веденням виробництва, продажем продукції (робіт, послуг) і охороною праці, такі витрати не відносяться до складу валових і повинні здійснюватися за рахунок прибутку, що залишається в їхньому розпорядженні.

Заступник голови ДПА України Г. ОПЕРЕНКО


Примітки:

*"Укрспецфін" ліквідовано відповідно до Указу Президента України від 24.12.99 р. №1618/99 "Про скасування постанов Кабінету Міністрів України від 1 жовтня 1998 року №1573 та від 6 березня 1999 року №321".

 
© 2000
"Дебет-Кредит"
Редакція: debet-kredit@gc.kiev.ua
Webmaster: web_dk@gc.com.ua