Нове число  Дебет-Кредит
Український бухгалтерський тижневик
#26 '2000: Документи для роботи - Нові документи

17. Щодо віднесення до складу валових витрат підприємства комунальної власності витрат на утримання багатоквартирного житлового фонду

Лист ДПА України від 05.04.2000 р. №1738/6/15-1116


СУТТЄВО

У разі якщо підприємство прийняло документально оформлене рішення про передачу на баланс місцевих рад багатоквартирного житлового фонду, то лише в такому випадку витрати на утримання таких об'єктів включаються до складу валових витрат.


Державна податкова адміністрація України розглянула лист комунального енергогенеруючого підприємства "Чернігівська теплоелектроцентраль" від 09.03.2000 р. №06/705, який надійшов разом із листом Комітету з питань фінансів і банківської діяльності Верховної Ради України від 20.03.2000 р. №06-10/182, щодо правомірності віднесення до складу валових витрат платника податку - підприємства комунальної власності витрат на утримання багатоквартирного житлового фонду і повідомляє.

Надання послуг з утримання та експлуатації приміщень житлового фонду, зокрема гуртожитків, не є основною діяльністю підприємства "Чернігівська теплоелектроцентраль". Тобто, відповідно до підпункту 5.4.10 пункту 5.4 статті 5 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств", витрати платника податку на утримання й експлуатацію приміщень житлового фонду (крім витрат на оплату праці) не включаються до складу валових витрат і здійснюються за рахунок власних джерел.

Згідно із підпунктом 5.4.9 пункту 5.4 статті 5 вищевказаного Закону, до валових витрат платника податку відносяться витрати платника податку на утримання та експлуатацію об'єктів соціальної інфраструктури, що перебували на балансі та утримувалися за рахунок такого платника податку (крім витрат, які підлягають амортизації), зокрема, багатоквартирного житлового фонду, включаючи гуртожитки, одноквартирного житлового фонду в сільській місцевості та об'єктів житлово-комунального господарства, які перебувають на балансі юридичних осіб, щодо яких платником податку прийнято документально оформлене рішення про передачу на баланс місцевих рад.*

Таким чином, у разі якщо підприємство "Чернігівська теплоелектроцентраль" (див. "ДК" №16/2000) прийняло документально оформлене рішення про передачу на баланс місцевих рад багатоквартирного житлового фонду, зокрема гуртожитків, що перебували на балансі підприємства, то лише в такому випадку витрати на утримання таких об'єктів соціальної інфраструктури включаються до складу валових витрат такого платника податку.

Заступник голови ДПА України Г. ОПЕРЕНКО


Примітки:

*Лист ДПАУ від 07.02.2000 р. №603/6/15-1116 "Щодо обкладення податком на прибуток підприємств операцій з передання основних фондів" див. у "ДК" №16/2000.

 
© 2000
"Дебет-Кредит"
Редакція: debet-kredit@gc.kiev.ua
Webmaster: web_dk@gc.com.ua