Нове число  Дебет-Кредит
Український бухгалтерський тижневик
#26 '2000: Документи для роботи - Нові документи

1. Про роз'яснення статті 4 Указу Президента України від 28.06.99 р. №761

Постанова КМУ від 14.06.2000 р. №96


Коментар ДК:

Підприємці - фізичні особи, які торгують на ринках у стаціонарних приміщеннях, повинні сплачувати ринковий збір

Постановою від 14.06.2000 р. № 962 "Про роз'яснення статті 4 Указу Президента України від 28 червня 1999 р. № 761" (надалі - Постанова) Кабінет Міністрів України визначив, що підприємці - фізичні особи, які торгують на ринках в стаціонарних приміщеннях, повинні сплачувати ринковий збір.

З посиланням на пункт 1 статті 1 Закону України від 27.03.91 р. № 887-XII "Про підприємства в Україні" (зі змінами та доповненнями), згідно з яким підприємством є самостійний господарюючий статутний суб'єкт, який має права юридичної особи та здійснює виробничу, науково-дослідницьку і комерційну діяльність з метою одержання відповідного прибутку (доходу), Постановою визначено, що на підприємців - фізичних осіб не поширюється дія статті 4 Указу Президента України від 28.06.99 р. №761 "Про впорядкування механізму сплати ринкового збору", якою передбачено звільнення від сплати ринкового збору для підприємств торгівлі, громадського харчування, побутового обслуговування, які розташовані у стаціонарних приміщеннях (магазинах, кіосках, палатках) на території ринку, та з власних торговельно-закупівельних підрозділів ринку незалежно від займаного місця.

Таким чином, майже один рік фізичні особи, які торгували в стаціонарних приміщеннях, були звільнені від сплати ринкового збору через відсутність ясного тлумачення платників ринкового збору. Нагадаємо, що ринковий збір справляється за кожний день торгівлі, а ставка ринкового збору встановлюється у розмірі від 0,05 до 0,15 неоподатковуваного мінімуму доходів громадян для фізичних осіб і від 0,2 до 2 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - для юридичних осіб.

У разі виявлення на ринку під час проведення контрольної перевірки працівниками органів державної податкової служби торгівців без касових чеків, що засвідчують сплату ринкового збору, з цих торгівців стягується штраф у сумі, еквівалентній 5 розмірам ринкового збору, а з адміністрації ринку - у розмірі 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Віталій МОСЕЙЧУК

 
© 2000
"Дебет-Кредит"
Редакція: debet-kredit@gc.kiev.ua
Webmaster: web_dk@gc.com.ua