Нове число  Дебет-Кредит
Український бухгалтерський тижневик
#26 '2000: Документи для роботи - Нові документи

2. Щодо торгівлі на території ринку

Лист Мінекономіки України від 05.06.2000 р. №55-7/98


СУТТЄВО

Під торговим місцем продавця на ринку слід розуміти площу за торговими столами (прилавками), яка відведена для торгівлі.


Відповідно до Указу Президента України "Про впорядкування механізму сплати ринкового збору", ринковий збір - це плата за право займання місця для торгівлі на ринках усіх форм власності, в тому числі у павільйонах, на критих та відкритих столах, майданчиках (включаючи орендовані), з автомобілів, візків, мотоциклів, ручних візків тощо.

Під торговим місцем продавця на ринку слід розуміти площу за торговими столами (прилавками), яка відведена для торгівлі і на якій розміщується продукція (товари) та потрібний для торгівлі інвентар (ваги, лотки тощо), незалежно від того, до чиєї власності належить прилавок.

Для кожного ринку кількість торгових місць визначається за документами (на підставі затвердженого проекту, технічного паспорта та інших документів). Як правило, одне торгове місце розрахунково дорівнює одному погонному метру прилавка (стола) або одному квадратному метру території ринку, не обладнаному прилавком, у тому числі спеціальних майданчиків для продажу продукції (товарів) з транспортних засобів.

До місцевого бюджету зараховуються 100 відсотків ринкового збору.

Крім того, суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють торговельну діяльність на території ринку, відшкодовують свою частку загальноринкових витрат - за прибирання території та вивезення сміття, охорону об'єктів, воду, каналізацію тощо.

Заступник керівника Департаменту політики у сфері обігу споживчих товарів і побутових послуг В. КОРЖ
 
© 2000
"Дебет-Кредит"
Редакція: debet-kredit@gc.kiev.ua
Webmaster: web_dk@gc.com.ua