Нове число  Дебет-Кредит
Український бухгалтерський тижневик
#29 '2000: Документи для роботи - Порядок складання декларації про прибуток

Нові зміни до Порядку складання декларації про прибуток застосовуватимуться при визначенні податкових зобов'язань та складанні декларації за 9 місяців 2000 року

Наказом Державної податкової адміністрації України від 12.06.2000 р. №306 "Про внесення змін до Порядку складання декларації про прибуток підприємств" внесено зміни до Порядку складання декларації про прибуток підприємств: викладено в новій редакції декларацію про прибуток, а також змінено додатки "Є", "Ж", "К", "М", "П", "Р". Наказ зареєстровано в Міністерстві юстиції України 03.07.2000 р. за №380/4601.

Отже, зазначені зміни набирають чинності 14 липня 2000 року - якраз напередодні подання декларації про прибуток за I півріччя.

Наказ №306 не містить вказівки, з якого часу слід застосовувати нову звітність. Тому формально будь-які зміни до декларації, навіть якщо вони набрали чинності 24 липня, означатимуть, що вже 25-го в районних податкових у вас можуть вимагати декларацію за новою формою.

На нашу думку, це не просто помилка, недбалість чи "добра традиція" податківців робити усе в останні дні - це знущання над тисячами українських бухгалтерів.

Ми вважаємо, що нововведення повинні застосовуватися при визначенні податкових зобов'язань та складанні декларації про прибуток підприємств за результатами 9 місяців, а не I півріччя.

Не виключено, що в деяких інспекціях будуть вимагати подання звітності за новою формою вже зараз. Тому радимо звернути їхню увагу на те, що аналогічної думки дотримуються і фахівці ДПА України.

Нижче наводимо витяг з коментаря до цього наказу Сергія ЧЕКАШКІНА, начальника відділу Головного управління прямих податків ДПА України ("Налоговый, банковский, таможенный консультант" №28 від 11 липня 2000 р.): "Наказ Державної податкової адміністрації України від 12.06.2000 р. №306 "Про внесення змін до Порядку складання декларації про прибуток підприємств" (далі - наказ), зареєстрований у Міністерстві юстиції України 03.07.2000 р. за №380/4601, застосовується платниками податків при визначенні податкових зобов'язань та складанні декларації про прибуток підприємств за результатами звітного податкового кварталу, на який припадає дата набрання ним чинності.

Відповідно до п. 3 Указу Президента України від 03.10.99 р. за №432/92 "Про державну реєстрацію нормативно-правових актів міністерств та інших органів влади", нормативно-правові акти, які підлягають державній реєстрації, набирають чинності через 10 днів після їх реєстрації, якщо в них не встановлено пізнішого строку набрання ними чинності.

Отже, наказ набирає чинності 14 липня 2000 року і застосовується платниками податків при визначенні податкових зобов'язань та складанні декларації про прибуток підприємств за результатами III звітного (податкового) кварталу".

Наказ Державної податкової адміністрації України від 12.06.2000 р. №306 "Про внесення змін до Порядку складання декларації про прибуток підприємств", а також коментар до нього буде надруковано в наступному числі "Документів для роботи".

Редакція "ДК".
 
© 2000
"Дебет-Кредит"
Редакція: debet-kredit@gc.kiev.ua
Webmaster: web_dk@gc.com.ua