Нове число  Дебет-Кредит
Український бухгалтерський тижневик
#29 '2000: Документи для роботи - Нові документи

10. Про перехід на спрощену систему оподаткування

Лист ДПА України від 15.05.2000 р. №6562/7/15-1317


СУТТЄВО

Платник єдиного податку не може отримувати негрошове погашення векселя. Під час надходження коштів за векселем отримана сума враховується при нарахуванні єдиного податку за датою надходження коштів на розрахунковий рахунок або до каси підприємства.


1ДПАУ розглянула лист ДПА в області щодо застосування окремих норм Указу Президента України від 03.07.98 р. №727/98 "Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва" (у редакції Указу від 28.06.99 р. №746/99) і роз'яснює.

Згідно зі ст. 1 зазначеного Указу суб'єкти підприємницької діяльності - юридичні особи, які перейшли на спрощену систему оподаткування за єдиним податком, не мають права застосовувати інший спосіб розрахунків за відвантажену продукцію, крім готівкового та безготівкового розрахунків коштами.

Відповідно до абзацу третього п. 1 частини II Постанови КМУ і НБУ від 10.09.92 р. №528 "Про затвердження Правил виготовлення і використання вексельних бланків" (зі змінами і доповненнями) векселі можуть видаватися лише для оплати за поставлену продукцію, виконані роботи та надані послуги, за винятком векселів Мінфіну, НБУ та комерційних банків України.

Під час надходження коштів за виданий вексель у разі його погашення (реалізації) ця сума враховується при нарахуванні єдиного податку за датою надходження коштів на розрахунковий рахунок або (та) до каси суб'єкта підприємницької діяльності.

Якщо кошти за виданий вексель не будуть сплачуватися на розрахунковий рахунок або до каси суб'єкта малого підприємництва, а сума, на яку видано вексель, буде погашатися товаром, така операція вважається бартерною і не може застосовуватися при спрощеній системі оподаткування, обліку та звітності. У таких випадках суб'єкт малого підприємництва - платник єдиного податку повинен перейти на загальну систему оподаткування.

Заступник голови Г. ОПЕРЕНКО

Примітки:

1Указ Президента України від 03.07.98 р. №727/98 "Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва" див. в спецдодатку для передплатників до "ДК" №20/2000 "40 запитань про єдиний податок" або в "ГК" №28/99.

 
© 2000
"Дебет-Кредит"
Редакція: debet-kredit@gc.kiev.ua
Webmaster: web_dk@gc.com.ua