Нове число  Дебет-Кредит
Український бухгалтерський тижневик
#29 '2000: Документи для роботи - Нові документи

14. Про внесення змін до Правил здійснення операцій на міжбанківському валютному ринку України


Коментар ДК:

Дозволено обмін готівкових російських рублів в агентських пунктах обміну валюти

Постановою Правління Національного банку України від 21.06.2000 р. №254 "Про внесення змін до Правил здійснення операцій на міжбанківському валютному ринку України" (далі - Постанова) дозволено обмін готівкових російських рублів в агентських пунктах обміну валюти.

Нагадаємо, що з 21 травня цього року Постановою Правління НБУ від 25.04.2000 р. №168 "Про внесення змін до Правил здійснення операцій на міжбанківському валютному ринку України" (зареєстрована в Мін'юсті України 10.05.2000 р. за №265/4486, див. "Документи для роботи" №22/2000) було визначено, що комерційні банки мають право здійснювати через касу банку та власні пункти обміну іноземної валюти операції купівлі-продажу готівкової іноземної валюти 2-ї і 3-ї груп Класифікатора іноземних валют НБУ (в тому числі російських рублів та польських злотих) за наявності угоди між банком та іноземним банком-кореспондентом про зарахування іноземної валюти на кореспондентський рахунок банку.

Додатково листом НБУ від 29.05.2000 р. №13-134/1784-3421 "Роз'яснення до п. 2.2 Правил здійснення операцій на міжбанківському валютному ринку України" (див. "Документи для роботи" №22/2000) було визначено, що у пунктах обміну іноземних валют, які працюють на підставі агентських угод з уповноваженими банками України, забороняється здійснювати операції купівлі-продажу іноземної валюти 2-ї і 3-ї груп Класифікатора НБУ (в тому числі російських рублів і польських злотих).

Тепер Постановою (мабуть, через обурення туристів) зроблено послаблення лише щодо російських рублів, і агентські пункти обміну валют можуть вільно проводити операції з ними. Причому це стосується лише готівкових російських рублів, а безготівкові російські рублі, наприклад на кредитних картках, прямому обмінові не підлягають. Спочатку їх треба отримати готівкою, але це можна робити лише в банку, де обмін безготівкових рублів на гривні і так дозволений (за наявності угод про коррахунки). Але хто компенсуватиме збитки за час вимушеної затримки обміну та зіпсовані нерви російських туристів та підприємців, які активно використовували дотепер готівкову російську валюту або надавали послуги туристам, - невідомо.

Віталій МОСЕЙЧУК
 
© 2000
"Дебет-Кредит"
Редакція: debet-kredit@gc.kiev.ua
Webmaster: web_dk@gc.com.ua