Нове число  Дебет-Кредит
Український бухгалтерський тижневик
#29 '2000: Документи для роботи - Нові документи

22. Про операції з давальницькою сировиною у зовнішньоекономічних відносинах

Лист Комітету Верховної Ради з питань економічної політики, управління народним господарством, власності та інвестицій від 06.04.2000 р. №06-8/11-471


СУТТЄВО

Нерезидент повинен здійснювати реалізацію готової продукції, виготовлену з давальницької сировини, через власні постійні представництва.


Комітет з питань економічної політики, управління народним господарством, власності та інвестицій, розглянувши Ваш лист №95/2/22-2210, повідомляє таке.

1Згідно зі ст. 1 Закону України "Про операції з давальницькою сировиною у зовнішньоекономічних відносинах" від 15.09.95 р. №327/95-ВР, визначено значення термінів і понять, які вживаються в Законі.

Термін "готова продукція" означає, що готова продукція - продукція (товар) вироблена з використанням давальницької сировини (крім частини, що використовується для проведення розрахунків за його переробку) і визначена як кінцева в контракті між замовником і виконавцем.

Готова продукція при переробці давальницької сировини, зокрема, визначена в Державному класифікаторі продукції і послуг, затвердженому Держстандартом України.

Статтею 3 редакції Закону України від 15.07.99 р. №958-XIV визначений термін "готова продукція", вироблена з давальницької сировини, ввезеної іноземним замовником, може реалізовуватися через зареєстроване постійне представництво такого іноземного замовника. Тобто в цій статті мова йде про готову продукцію з будь-якої давальницької сировини, яка визначена як кінцева в контракті між замовником і виконавцем.

Отже, відповідь на перше запитання: для реалізації готової продукції, виготовленої з давальницької сировини, повинні застосовуватися норми закону.

Таким чином, нерезидент повинен здійснювати реалізацію готової продукції на території України через зареєстроване постійне представництво.

Відповідь на друге запитання: вважаємо, що з мотивів, наведених в цій відповіді, погашення векселя у разі реалізації готової продукції на території України без створення постійного представництва не є правомірним.

Разом з тим, з метою удосконалення чинного законодавства України, пропонуємо Вам вивчити ситуацію з метою подальшого спрощення створення і реєстрації постійних представництв нерезидента в Україні.

З повагою, голова Комітету О. КОСТУСЕВ


Примітки:

Лист ДМСУ від 27.03. 2000 р. №10/4-1025-ЕП "Щодо порядку застосування Закону України від 15.09.95 р. №327/95-ВР" див. у "ДК" №16/2000.

 
© 2000
"Дебет-Кредит"
Редакція: debet-kredit@gc.kiev.ua
Webmaster: web_dk@gc.com.ua