Нове число  Дебет-Кредит
Український бухгалтерський тижневик
#35 '2000: Документи для роботи - Нові документи

15. Про внесення зміни до пункту 5 Інформаційного листа Вищого арбітражного суду України від 30.12.99 р. №01-8/612

Інформаційний лист ВАСУ від 01.08.2000 р. №01-8/383


СУТТЄВО

Підставою для зупинення 90-денного терміну розрахунку в зовнішньоекономічній діяльності є прийняття третейським судом позовної заяви резидента про стягнення з нерезидента заборгованості. Однак таким судом може бути лише Міжнародний комерційний арбітражний суд чи Морська арбітражна комісія при Торгово-промисловій палаті України.


У зв'язку з виникненням у судовій практиці питань, пов'язаних із застосуванням статті 4 Закону України "Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті", вноситься наведена далі зміна до названого Інформаційного листа.

Відповідь на питання, вміщене у пункті 5, викласти у такій редакції:

"Відповідно до частини другої статті 4 Закону України "Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті" (далі - Закон) підставою для зупинення передбачених статтями 1 і 2 Закону термінів є прийняття зазначеної у ньому позовної заяви судом або арбітражним судом, Міжнародним комерційним арбітражним судом чи Морською арбітражною комісією при Торгово-промисловій палаті України. Перелік названих у статті 4 Закону судових органів та арбітражів (третейських судів) є вичерпним і розширеному тлумаченню не підлягає.

Отже, підставою для зупинення відповідних термінів є прийняття третейським судом позовної заяви резидента про стягнення з нерезидента заборгованості, однак таким судом може бути лише Міжнародний комерційний арбітражний суд чи Морська арбітражна комісія при Торгово-промисловій палаті України".

Перший заступник голови Вищого арбітражного суду України М. ГРЕЧКІВСЬКИЙ
 
© 2000 "Дебет-Кредит"
Редакція: debet-kredit@gc.kiev.ua Webmaster: web_dk@gc.com.ua