Нове число  Дебет-Кредит
Український бухгалтерський тижневик
#37 '2000: Документи для роботи - Нові документи

11. Інструкція про кореспонденцію субрахунків бухгалтерського обліку для відображення основних господарських операцій бюджетних установ

Затверджена наказом Державного казначейства України від 10.07.2000 р. №61. Зареєстрована в Мін'юсті України 14.08.2000 р. за №497/4718
Чинна з 25.08.2000 р.

СУТТЄВО

Інструкція про кореспонденцію субрахунків бухгалтерського обліку призначена для відображення основних господарських операцій бюджетних установ і розроблена для забезпечення єдності в усіх бюджетних організаціях відображення однорідних за змістом господарських операцій на відповідних синтетичних субрахунках бухгалтерського обліку з застосуванням вимог нового Плану рахунків.


Інструкція про кореспонденцію субрахунків бухгалтерського обліку для відображення основних господарських операцій бюджетних установ спрямована на забезпечення єдності відображення однорідних за змістом господарських операцій на відповідних синтетичних субрахунках бухгалтерського обліку, установлених Планом рахунків бухгалтерського обліку бюджетних установ, затвердженим наказом Головного управління Державного казначейства України від 10.12.99 р. №114 і зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 20.12.99 р. за №890/4183.

Ця Інструкція роз'яснює основні господарські операції бюджетних установ з надходження, збереження і використання основних засобів та інших необоротних матеріальних і нематеріальних активів, запасів, зобов'язань та інших операцій із розрахунків, надходження і витрачання бюджетних коштів установ, відповідно до затверджених кошторисів.

При проведенні бухгалтерських записів бюджетними установами застосовуються субрахунки (рахунки другого порядку), встановлені Планом рахунків бухгалтерського обліку бюджетних установ, виходячи із загальнодержавних та галузевих потреб управління, контролю, аналізу та звітності. Господарські операції установ можуть відображатися за допомогою додаткових субрахунків (рахунків третього, четвертого й ін. порядків), з обов'язковим збереженням номерів субрахунків Плану рахунків бухгалтерського обліку бюджетних установ (рахунків другого порядку).

Кореспонденція субрахунків, не наведена в цій Інструкції, визначається установою виходячи з норм даної кореспонденції субрахунків та нормативно-правових актів з бухгалтерського обліку бюджетних установ.


Таблиця
Типові проводки для відображення основних господарських операцій бюджетних установ

 

 
© 2000
"Дебет-Кредит"
Редакція: debet-kredit@gc.kiev.ua
Webmaster: web_dk@gc.com.ua