Нове число  Дебет-Кредит
Український бухгалтерський тижневик
#37 '2000: Документи для роботи - Нові документи

17. Про податок на додану вартість

Лист ДПАУ від 30.06.2000 р. №9053/7/16-1220-7


СУТТЄВО

Суми податку на додану вартість, сплачені при спорудженні житлового будинку, до складу податкового кредиту не включаються, а відносяться на збільшення вартості будинку.


Державна податкова адміністрація України щодо можливості включення до податкового кредиту сум податку на додану вартість, сплачених при спорудженні житлового будинку, повідомляє.

Відповідно до підпункту 7.4.1 статті 7 Закону України від 03.04.97 р. 168/97-ВР "Про податок на додану вартість" податковий кредит звітного періоду складається із сум податків, сплачених (нарахованих) платником податку у звітному періоді у зв'язку з придбанням товарів (робіт, послуг), вартість яких відноситься до складу валових витрат виробництва (обігу) та основних фондів чи нематеріальних активів, що підлягають амортизації.

Перелік витрат та об'єктів, які підлягають або не підлягають амортизації, визначено статтею 8 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств". Зокрема, витрати на будівництво та утримання житлових будинків не підлягають амортизації та провадяться за рахунок відповідних джерел фінансування.

Виходячи з вищевикладеного суми податку на додану вартість, сплачені при спорудженні житлового будинку, який не підлягає амортизації, до складу податкового кредиту не включаються, а відносяться на збільшення його вартості.

Заступник голови Г. ОПЕРЕНКО
 
© 2000
"Дебет-Кредит"
Редакція: debet-kredit@gc.kiev.ua
Webmaster: web_dk@gc.com.ua