Нове число  Дебет-Кредит
Український бухгалтерський тижневик
#37 '2000: Документи для роботи - Нові документи

2. Перелік окремих форм та умов проведення діяльності у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, яким дозволено проводити розрахункові операції без застосування реєстраторів розрахункових операцій з використанням розрахункових книжок та книг обліку розрахункових операцій*

Затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 23.08.2000 р. №1336
Чинний з 01.01.2001 р.

Коментар "ДК"

1. Роздрібна торгівля, громадське харчування та надання послуг, що здійснюються:

суб'єктами підприємницької діяльності - фізичними особами, які перейшли на спрощену систему оподаткування, обліку та звітності;

громадянами-підприємцями, які провадять підприємницьку діяльність без створення юридичної особи і сплачують фіксований податок шляхом придбання патенту;

суб'єктами підприємницької діяльності, які придбали спеціальний торговий патент.

2. Роздрібна торгівля через засоби пересувної торговельної мережі (автомагазини, авторозвозки, автоцистерни, цистерни, низькотемпературні лотки-прилавки, візки, розноски, лотки, столики), що розташовані за межами стаціонарних приміщень і не підключені до мережі електроживлення.

3. Роздрібна торгівля на ринках, ярмарках (за винятком розташованих на їх території магазинів, кіосків, палаток, павільйонів, приміщень контейнерного типу, а також засобів пересувної торговельної мережі, які підключені до мережі електроживлення).

4. Роздрібна торгівля та громадське харчування, що здійснюються підприємствами споживчої кооперації на території села.

5. Продаж страв та безалкогольних напоїв у їдальнях і буфетах загальноосвітніх шкіл та профтехучилищ під час проведення занять, а також підприємств УТОС та УТОГ.

6. Роздрібна торгівля, громадське харчування та побутове обслуговування на території закритих військових гарнізонів і містечок, а також військових частин, розташованих у межах сіл.

7. Роздрібна торгівля медичними і фармацевтичними товарами та надання медичних і ветеринарних послуг на території села.

8. Продаж товарів (за Переліком, затвердженим Держкомзв'язку і погодженим із Мінекономіки та Державною податковою адміністрацією) і надання послуг поштовими відділеннями та пунктами зв'язку в селах.

9. Продаж у кіосках газет, журналів, конвертів, листівок, знаків оплати поштових послуг, квитків для проїзду в міському транспорті, іншої друкованої продукції, а також на підприємствах поштового зв'язку, якщо питома вага такої продукції становить понад 50 відсотків загального товарообороту за відсутності продажу тютюнових виробів, алкогольних напоїв та підакцизних непродовольчих товарів.

10. Продаж квитків, жетонів та електронних карток в кіосках, касах метрополітену та салонах транспортних засобів для проїзду в міському транспорті (за винятком таксі та інших транспортних засобів, які працюють в режимі маршрутного таксі), квитків у салонах транспортних засобів приміського та міжміського сполучення (крім залізничного), а також телефонних карток у кіосках.

11. Надання побутових послуг:

на території села;

вдома у замовника з ремонту та встановлення побутових машин і приладів, радіоелектронної апаратури, телеантен, ремонту і складання меблів, прибирання квартир, догляду за дітьми, хворими та людьми похилого віку, фотографування (за умови проведення розрахунків на місці надання послуг);

суб'єктами підприємницької діяльності з 1 - 2 працюючими.

12. Продаж квитків на відвідування культурно-спортивних і видовищних закладів (за умови їх продажу за межами зазначених закладів та спеціалізованих кас).

13. Надання послуг бібліотеками.

14. Продаж предметів релігійно-обрядової атрибутики та надання обрядових послуг релігійними організаціями.

15. Продаж чаю та кави, а також отримання плати провідниками в поїздах за користування постільною білизною.

16. Надання на вокзалах та у портах послуг носильниками з доставлення багажу пасажирів.


Примітки:

*Перелік окремих форм діяльності у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, специфіка яких дозволяє здійснювати розрахунки зі споживачами без застосування електронних контрольно-касових апаратів з використанням товарно-касових книг, затверджений наказом Мінекономіки України від 12.03.98 р. №24, див. у "ДК" №9/2000.


Коментар ДК:

З 1 січня 2001 року вдвічі скорочено кількість видів діяльності, звільнених від застосування ЕККА, якщо оборот не перевищує 200 тис. гривень на рік

Віталій МОСЕЙЧУК
 
© 2000 "Дебет-Кредит"
Редакція: debet-kredit@gc.kiev.ua Webmaster: web_dk@gc.com.ua