Нове число  Дебет-Кредит
Український бухгалтерський тижневик
#37 '2000: Документи для роботи - Нові документи

3. Щодо перевезення вантажів автомобільним транспортом

Лист МВС України від 27.07.2000 р. №45/535


СУТТЄВО

Міністерство внутрішніх справ наполягає на продовженні застосування скасованих форм товаротранспортних накладних. Якщо водій, який під час руху розмовляє по мобільному телефону, створює небезпеку для дорожнього руху, на нього чекає штраф.


Управлінням Державтоінспекції МВС України і фахівцями Науково-дослідного центру з безпеки дорожнього руху МВС України звернення було розглянуто.

Незважаючи на прийняте рішення Державного комітету України з питань розвитку підприємництва про припинення дії наказу Мінстату України і Мінтрансу України "Про затвердження Інструкції про порядок виготовлення, зберігання, застосування єдиної первинної транспортної документації для перевезення вантажів автомобільним транспортом і обліку транспортної роботи" від 07.08.96 р. №228/253 за невиконання попереднього рішення від 16.10.98 р. №17-02/10, відповідно до Указу Президента України від 03.02.98 р. №79/98 р. "Про усунення обмежень, що стримують розвиток підприємницької діяльності", Міністерство юстиції України листом від 07.06.2000 р. №33-32-874* повідомило, що вказана вище Інструкція відповідає чинному законодавству і її дія не припинена.

У той же час Мінстату України і Мінтрансу України запропоновано внести в неї відповідні зміни.

Таким чином, товаротранспортна накладна повинна відповідати вимогам зазначеного нормативу.

Що стосується слів у додатку 1 до наказу МВС України від 30.06.98 р. №482 "інші документи на вантаж", то це стосується вантажів, на перевезення яких встановлений певний порядок (наднормативні, небезпечні тощо).

Щодо користування мобільним (стільниковим, радіо-) телефоном інформуємо, що згідно з чинним законодавством розмовляти по телефону водієві під час руху не забороняється, якщо це не створює небезпеки для руху, а саме не примушує інших учасників дорожнього руху змінювати напрям руху або гальмувати.

У разі створення аварійної ситуації водієм, який водночас розмовляв по телефону, працівники ДАІ повинні припинити правопорушення і притягнути винного до відповідальності за ч. 2 ст. 1221 КпАП України.**

Заступник начальника УДАІ, начальник НДЦ БДР МВС України С. ЛЕВЧЕНКО


Примітки:

*Добірку останніх листів щодо використання товаротранспортних накладних див. у "ДК" №32/2000.

** Стаття 1221 Кодексу про адміністративні правопорушення передбачає санкції лише за участь водіїв мотоциклів та інших транспортних засобів у групових (більше двох) пересуванні, зупинці чи стоянці, що створюють перешкоди дорожньому руху або загрозу безпеці руху у містах та інших населених пунктах.Ті самі порушення, що спричинили створення аварійної ситуації, тягнуть за собою накладення штрафу на водіїв від двох до чотирьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавлення права керування транспортними засобами на строк від шести місяців до одного року.

 
© 2000 "Дебет-Кредит"
Редакція: debet-kredit@gc.kiev.ua Webmaster: web_dk@gc.com.ua