Нове число Дебет-Кредит
 
Український бухгалтерський тижневик
#39 '2000: Документи для роботи - Анонси

Найактуальніші документи номера

 • З 12 вересня вантажна митна декларація може оформлятися на звичайному аркуші паперу формату А4

  Постанова Кабінету Міністрів України від 06.09.2000 р. №1392 "Про внесення змін і доповнень до Положення про вантажну митну декларацію"

  Кабмін виключив вантажну митну декларацію з переліку документів суворого обліку. Вантажна митна декларація може оформлюватися на стандартних бланках формату А4 за допомогою комп'ютера. Державна митна служба у деяких випадках приймає ВМД тільки в електронному вигляді. У випадках, що визначаються Держмитслужбою, можна складати одну ВМД на кілька партій товарів або кілька ВМД на одну партію товарів. Знято обмеження на кількість виправлень, що допускаються у ВМД (раніше було не більше трьох).

  Переглянути документ


 • З 8 вересня призупинено дію Порядку звільнення доходів від оподаткування відповідно до міжнародних договорів

  Постанова Кабінету Міністрів України від 06.09.2000 р. №1397 "Про призупинення дії пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 18 травня 2000 р. №825"

  З метою вдосконалення призупинено дію Порядку звільнення (зменшення) від оподаткування доходів із джерелом їх походження з України згідно з міжнародними договорами України про уникнення подвійного оподаткування.

  Постанову Кабінету Міністрів України від 18 травня 2000 р. №825 "Про затвердження Порядку звільнення (зменшення) від оподаткування доходів із джерелом їх походження з України згідно з міжнародними договорами України про уникнення подвійного оподаткування" див. у "Документах для роботи" №23/2000.

  Переглянути документ


 • У разі оренди державного майна малим підприємствам потрібно щокварталу підтверджувати права на пільги

  Наказ Фонду державного майна України від 22.08.2000 р. №1765 "Щодо роз'яснень і рекомендацій до Методики розрахунку і порядку використання плати за оренду державного майна"

У роз'ясненнях і рекомендаціях до Методики (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 19.01.2000 р. №75), зокрема, говориться, що немає жодних законних підстав вимагати від орендаря сплачувати балансоутримувачеві суму амортизаційних відрахувань.

Крім цього, вітчизняним юридичним та фізичним особам, які належать до суб'єктів малого підприємництва і провадять виробничу діяльність, для зменшення орендної ставки (нагадаємо, що таким особам орендна ставка визначається з понижувальним коефіцієнтом 0,8) необхідно надати орендодавцеві підтвердні документи.

У разі отримання права на застосування коефіцієнта 0,8 до орендної ставки орендар щокварталу, протягом 15 днів після подання квартального звіту до органів статистики, підтверджує перед орендодавцем свою належність до суб'єктів малого підприємництва.

Переглянути документ

Підготовано редакцією "Документи для роботи"
E-mail: document@gc.lviv.ua

Рейтинг важливості

 • З 12 вересня 2000 року вантажна митна декларація не є бланком суворого обліку і може оформлятися на звичайному аркуші паперу

  Постанова Кабінету Міністрів України від 06.09.2000 р. № 1392 "Про внесення змін і доповнень до Положення про вантажну митну декларацію"

 • Вищий арбітражний суд України, на відміну від ДПА України, вважає, що курсові різниці за фінансовими кредитами потрібно відносити до валових витрат (доходів) у кожному звітному періоді, а не лише при погашенні кредитів
 • З 1 січня 2001 року допомога по безробіттю не може бути меншою від прожиткового мінімуму, а страхові внески на випадок безробіття сплачуються раз на місяць під час виплати зарплати
 • Оподатковуваний прибутковим податком дохід учасників війни щомісяця зменшується на 255 гривень - 15 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян
 • Національний банк України має право припиняти повноваження виконавчих органів управління комерційних банків при введенні в них тимчасових адміністрацій
 • Призупинено дію Порядку звільнення доходів від оподаткування відповідно до міжнародних договорів. Резиденти або постійні представництва нерезидентів повинні самі визначати правомірність утримання податків
 • Рекомендації щодо організації продажу товарів методом самообслуговування
 • Орендар - суб'єкт малого підприємництва щокварталу протягом 15 днів після подання квартального звіту до органів статистики підтверджує перед орендодавцем свою належність до суб'єктів малого підприємництва
 • Орендна плата, отримана державними підприємствами протягом 2000 року, повністю не зараховується до Державного бюджету
 • Рішення про використання коштів фондів охорони праці приймаються за участі профспілок

Увага! З 1 жовтня 2000 року набирають чинності:

1. Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 14 "Оренда", затверджене Наказом Мінфіну України від 28.07.2000 р. №181 "Про затвердження Положення (стандарту) бухгалтерського обліку 14 "Оренда". Див. "Документи для роботи" №35/2000.

2. Нові правила ввезення/вивезення іноземної та національної валюти через митний кордон України, затверджені Постановою Правління НБУ від 12.07.2000 р. №283 "Про затвердження інструкції про переміщення валюти України, іноземної валюти, банківських металів, платіжних документів, інших банківських документів і платіжних карток через митний кордон України". Див. "Документи для роботи" №34/2000.

3. Вимога наявності у водіїв страховки цивільної відповідальності власників транспортних засобів та дозволів на розміщення реклами на транспортному засобі, встановлена Постановою Кабінету Міністрів України від 18.08.2000 р. №1276 "Про внесення змін і доповнень до постанов Кабінету Міністрів України від 07.09.98 р. №1388 та від 31.12.93 р. №1094". Див. "Документи для роботи" №36/2000.

 
© 2000 "Дебет-Кредит"
Редакція: debet-kredit@gc.kiev.ua Webmaster: web_dk@gc.com.ua