Нове число  Дебет-Кредит
Український бухгалтерський тижневик
#39 '2000: Документи для роботи - Нові документи

9. Про внесення зміни до Положення про застосування Національним банком України до банків та інших фінансово-кредитних установ заходів впливу за порушення банківського законодавства

Постанова Правління НБУ від 01.09.2000 р. №345

Коментар ДК:

Національний банк України має право припиняти повноваження виконавчих органів управління комерційних банків при введенні в них тимчасових адміністрацій

Постановою Правління Національного банку України від 01.09.2000 р. №345 "Про внесення зміни до Положення про застосування Національним банком України до банків та інших фінансово-кредитних установ заходів впливу за порушення банківського законодавства" (далі - Постанова) Національний банк України розширив своє право припиняти повноваження виконавчих органів управління комерційних банків при ухваленні рішення про введення в них тимчасової адміністрації.

Постановою внесено зміни до Положення про застосування Національним банком України до банків та інших фінансово-кредитних установ заходів впливу за порушення банківського законодавства, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 26.05.2000 р. №215.

Відповідно до змін, що набрали чинності з 15 вересня 2000 року, Національний банк України при прийнятті рішення про введення в банку тимчасової адміністрації може призупинити повноваження правління або іншого банківського органа, який керує поточною діяльністю комерційного банку.

Насамперед слід зазначити, що Постанова прийнята на виконання Закону України від 13.07.2000 р. №1919-III "Про внесення змін до Закону України "Про Національний банк України" (див. "Документи для роботи" №36/2000), в якому викладено в новій редакції статтю 62 Закону України від 20.05.99 р. №679-XIV "Про Національний банк України", де передбачено, що у разі порушення банком банківського законодавства, нормативних актів Національного банку, проведення ризикових операцій, що загрожують його платоспроможності та інтересам вкладників і кредиторів, Національний банк адекватно до допущеного порушення застосовує такі заходи впливу:

1) накладення штрафу на керівників банків у розмірі до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;

2) накладення на банк штрафу відповідно до положень, затверджених Правлінням Національного банку, але у розмірі не більше одного відсотка від суми зареєстрованого статутного фонду;

3) усунення керівництва (голови правління та головного бухгалтера) від управління банком;

4) призначення тимчасової адміністрації;

5) зупинення дії ліцензії на здійснення окремих банківських операцій на строк до одного року.

У травні Нацбанк прийняв Положення про заходи впливу на проблемні банки, у якому обумовив можливість усунення від виконання обов'язків голови правління і головного бухгалтера комбанку.

Віталій МОСЕЙЧУК
 
© 2000
"Дебет-Кредит"
Редакція: debet-kredit@gc.kiev.ua
Webmaster: web_dk@gc.com.ua