Нове число  Дебет-Кредит
Український бухгалтерський тижневик
#10 '2001: Документи для роботи - Нові документи

18. Про невідкладні заходи щодо вдосконалення нагляду за дорожнім рухом працівниками Державтоінспекції МВС України

Наказ МВС України від 06.02.2001 р. №83


СУТТЄВО

Працівникам ДАІ заборонено зупиняти автомобілі, водії яких не порушили Правил дорожнього руху, крім транспортних засобів, щодо яких є дані про незаконне заволодіння ними або протиправне використання їх.


Проведеними перевірками виявлені непоодинокі випадки порушень працівниками Державтоінспекції вимог наказу МВС України від 30.06.98 р. №482 "Про заходи щодо поліпшення нагляду за дорожнім рухом і взаємовідносин міліції з власниками транспортних засобів".

Продовжують мати місце випадки безпідставної зупинки транспортних засобів працівниками Державтоінспекції, що викликає невдоволення громадян. З метою усунення існуючих недоліків у роботі Державтоінспекції наказую:

1. На виконання статей 10 і 11 Закону України "Про міліцію", статті 16 Закону України "Про дорожній рух" заборонити працівникам Державтоінспекції:

1.1. Зупиняти автомобілі, водії яких не здійснили порушень Правил дорожнього руху, крім транспортних засобів, щодо яких є дані про їх незаконне заволодіння або протиправне використання, в тому числі з метою зникнення з місця дорожньо-транспортних пригод.

1.2. Вимагати від водіїв для перевірки документи, в тому числі: ліцензії, дозволи, сертифікати, санітарні або екологічні паспорти, посвідчення платника податку, талони токсичності, будь-які погодження або дозволи на вивезення сировини, продукції тощо, крім товаротранспортних накладних, дорожніх (маршрутних) листів, посвідчень водія, реєстраційних та інших документів, які підтверджують право на керування транспортним засобом.*

1.3. Несення дорожньо-патрульної служби без маршрутних карт, схем безпечних місць нагляду за дорожнім рухом, графіків переміщення між конкретними місцями несення служби і страхувальних ременів до табельної зброї.

1.4. Проведення перевірок технічного стану автомототранспорту, крім працівників державної автотехнічної служби підрозділів Державтоінспекції МВС України за місцем дислокації транспортних засобів.

2. Начальникам ГУМВС України в Автономній Республіці Крим, м. Києві і Київській області, УМВС України в областях, м. Севастополі забезпечити:

- доброзичливе спілкування працівників ДАІ з учасниками дорожнього руху;

- повсюдне надання працівниками ДАІ допомоги водіям і пасажирам автотранспорту, попередження водіїв про перешкоди в русі й особливості дорожніх умов;

- висвітлення в засобах масової інформації прикладів чуйного й уважного ставлення працівників ДАІ до учасників дорожнього руху, обставин надання ними практичної допомоги громадянам, які опинилися в скрутному становищі. Контроль за виконанням цього наказу покласти на УДАІ МВС України.

Перший заступник міністра, генерал-полковник міліції М. ДЖИГА

Примітки:

* Статтю "При перевезенні звичайних вантажів ДАІ має право вимагати тільки товаротранспортну накладну" див. у "ДК" №37/2000.

 
© 2001 "Дебет-Кредит"
Редакція: debet-kredit@gc.kiev.ua Webmaster: web_dk@gc.com.ua