Нове число  Дебет-Кредит
Український бухгалтерський тижневик
#10 '2001: Документи для роботи - Нові документи

3. Про окремі питання застосування спрощеної системи оподаткування

Лист ДПАУ від 01.02.2001 р. №1262/7/15-1317


СУТТЄВО

У разі недотримання термінів подання заяви на отримання свідоцтва про право сплати єдиного податку можна розраховувати на розуміння податкової і все ж отримати свідоцтво.


Державна податкова адміністрація України у зв'язку з численними запитами обласних державних податкових адміністрацій стосовно застосування окремих положень Указу Президента України "Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва" (в редакції Указу від 29.06.99 р. за №746/99)* повідомляє.

Згідно зі статтею 4 зазначеного Указу, для переходу на спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єкт малого підприємництва не пізніше ніж за 15 днів до початку наступного звітного (податкового) періоду (кварталу) подає заяву про видачу свідоцтва про право сплати єдиного податку до органу державної податкової служби за місцем державної реєстрації, за умови сплати всіх установлених податків та обов'язкових платежів за попередній звітний (податковий) період.

Свідоцтво про право сплати єдиного податку видається суб'єкту малого підприємництва - юридичній особі терміном на один календарний рік. Наприкінці року платник єдиного податку в обов'язковому порядку повинен здати свідоцтво.

Для одержання свідоцтва на наступний податковий рік суб'єкт малого підприємництва повинен подати заяву про видачу нового свідоцтва про право сплати єдиного податку не пізніше ніж за 15 днів до початку наступного року.

Органи державної податкової служби зобов'язані протягом 10 робочих днів розглянути заяву і за умови сплати всіх установлених податків та обов'язкових платежів за попередній звітний (податковий) період видати свідоцтво про право сплати єдиного податку або надати письмову мотивовану відмову в застосуванні спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності.

У разі неподання або несвоєчасного подання суб'єктом малого підприємництва на 2001 рік заяви про видачу свідоцтва про право сплати єдиного податку з метою уникнення непорозумінь з платниками єдиного податку необхідно отримати зазначені заяви та видати свідоцтва згідно з діючим законодавством.

Заступник голови ДПА України Г. ОПЕРЕНКО

Примітки:

* Указ Президента від 03.07.98 р. №727/98 "Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва" (в ред. Указу від 28.06.99 р. №746/99) див. у спецдодатку до "ДК" №20/2000 "40 запитань про єдиний податок" або в "ГК" №28/99.

 
© 2001
"Дебет-Кредит"
Редакція: debet-kredit@gc.kiev.ua
Webmaster: web_dk@gc.com.ua