Нове число Дебет-Кредит
Український бухгалтерський тижневик
#11 '2001: Документи для роботи - Анонси

Законодавство нашвидкуруч

Віталій МОСЕЙЧУК,
редактор "Документів для роботи"

Щойно минуло 8 Березня, а чоловіки знову почали змінювати господарське законодавство, яке доводиться розуміти та практично використовувати саме жінкам-бухгалтерам.

Приємним подарунком є те, що ДПА України взяла на себе сміливість правильно тлумачити законодавство, і тепер за реалізацію необлікованих товарів накладається фінансова санкція у розмірі подвійної вартості необлікованих товарів, але не менше ніж 170 грн, замість колишніх 3400 грн.

Податкова зробила подарунок і платникам єдиного податку: кошти статутного фонду, перераховані засновником суб'єкту малого підприємництва - юридичній особі, не є об'єктом обкладання єдиним податком.

Фонд соціального захисту інвалідів визнав, що через правовий вакуум неможливо здійснювати сплату відрахувань за недоотримання нормативів створення робочих місць, призначених для інвалідів.

Інші відомства приготували неприємні сюрпризи. Тепер за неповну сплату страхових внесків у зв'язку з тимчасовою непрацездатністю накладається штраф у розмірі прихованої (заниженої) суми заробітної плати, а в разі повторного порушення - у трикратному розмірі зазначеної суми. Раніше за це нараховували лише пеню на суму недоїмки.

Власники земельних часток (паїв) з 2 березня 2001 року стали платниками земельного податку, натомість якщо віддати землю платнику фіксованого податку, то плати за землю можна уникнути.

ДПА України не обійшлася без неприємностей і рекомендує обласним радам при запровадженні екскурсійно-туристичного збору визначати об'єктом обкладання цим збором прибуток від усіх видів діяльності, що визначається суб'єктом туристичної діяльності відповідно до податкового обліку.

Держмитком став на принципову позицію: новий легковий автомобіль можна ввезти (навіть тимчасово) лише за наявності сертифіката відповідності або свідоцтва про визнання УкрСЕПРО .

НБУ вважає, що протягом операційного дня фізична особа - резидент може придбати дорожні чеки лише на $5000, а у кого коштів є трохи більше, хай везе готівку.

Держводгосп тепер перевірятиме суб'єктів, які внаслідок своєї діяльності негативно впливають або можуть впливати на стан водних ресурсів. Позапланова перевірка використання водних ресурсів може проводитися навіть за підозрою в їх забрудненні, а про Журнал проведення перевірок - ані слова .

Ось і всі основні новини цього числа "Документів для роботи". Хотілося б, щоб кількість позитивних новин значно перевищувала негативні, але наразі це не в наших силах, хоча є надія на краще.


Найактуальніші документи номера

 • За реалізацію необлікованих товарів накладається фінансова санкція у розмірі подвійної вартості неврахованих товарів, але не менше 170 грн

  Лист ДПА України від 13.02.2001 р. №1782/7/23-3117 "Щодо притягнення до відповідальності"

  Фактично ДПА України виправила помилку законодавців, і тепер встановлено, що реалізація товарів, які не обліковані у встановленому порядку, відсутність обліку товарів за місцем реалізації та зберігання або його ведення з порушенням встановленого порядку карається фінансовою санкцією у розмірі подвійної вартості неврахованих товарів, але не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (170 грн). А раніше за таке правопорушення накладалась санкція не менш як 100 (200) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

 • Переглянути документ


 • Кошти статутного фонду, перераховані засновником суб'єкту малого підприємництва - юридичній особі, не є об'єктом оподаткування єдиним податком

  Лист ДПА України від 08.02.2001 р. №563/6/15-1316 "Про базу оподаткування при спрощеній системі оподаткування"

Оскільки грошові кошти, перераховані засновником до статутного фонду платника єдиного податку, є джерелом формування майна суб'єкта малого підприємництва - юридичної особи в обмін на корпоративні права, такі кошти не вважаються виручкою від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) і для обкладання єдиним податком не враховуються.

Таким чином, кошти статутного фонду, перераховані засновником суб'єкту малого підприємництва - юридичній особі, не є об'єктом обкладання єдиним податком.

До позареалізаційних доходів та виручки від іншої реалізації відносяться суми, фактично отримані суб'єктом підприємницької діяльності на розрахунковий (поточний) рахунок та в касу від інших операцій (фінансовий результат від продажу цінних паперів, малоцінних швидкозношуваних предметів, матеріалів, палива, орендна плата, проценти, грошові кошти, отримані у вигляді безповоротної фінансової допомоги, кредиторська заборгованість, щодо якої минув строк позовної давності, а також дивіденди, якщо вони не були оподатковані у джерела виплати).

Переглянути документ


 • Власники земельних часток (паїв) з 2 березня 2001 року стали платниками земельного податку

  Закон України від 08.02.2001 р. №2271-ІІІ "Про внесення змін до Закону України "Про плату за землю"

Тепер власники земельних часток (паїв) (з 2 березня 2001 року) зобов'язані сплачувати земельний податок у строки, передбачені ч. 1 ст. 17 Закону України "Про плату за землю" (зі змінами та доповненнями).

Проте у разі, якщо власники земельних часток (паїв) передадуть свої земельні ділянки в оренду платнику фіксованого сільськогосподарського податку, вони звільняються від сплати земельного податку.

Переглянути документ


 • За несплату страхових внесків на тимчасову непрацездатність накладається штраф у розмірі прихованої суми заробітної плати

  Закон України від 18.01.2001 р. №2240-III "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням"

За нереєстрацію у Фонді соціального страхування з тимчасової втрати працездатності запроваджено ще і штрафні санкції - у розмірі 50 відсотків суми належних до сплати страхових внесків за весь період, який минув з дня, коли страхувальник повинен був зареєструватися. За неповну сплату страхових внесків на страхувальника накладається штраф у розмірі прихованої (заниженої) суми заробітної плати, на яку, відповідно до цього Закону, нараховуються страхові внески, а в разі повторного порушення - у трикратному розмірі зазначеної суми.

А за порушення порядку витрачання страхових коштів накладається штраф у розмірі 50 відсотків належної до сплати суми страхових внесків. Раніше штрафів за недоплату таких внесків на соціальне страхування не накладалося, а невнесена сума вважалася недоїмкою i стягувалася з нарахуванням пені (так воно відбуватиметься і надалі, але ще і зі стягуванням штрафу).

Переглянути документ

Підготовано редакцією "Документів для роботи"
document@gc.lviv.ua

Рейтинг важливості

 • За неповну сплату страхових внесків на тимчасову непрацездатність накладається штраф у розмірі прихованої (заниженої) суми заробітної плати, а в разі повторного порушення - у трикратному розмірі зазначеної суми
  Закон України від 18.01.2001 р. №2240-III "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням"

 • За реалізацію необлікованих товарів накладається фінансова санкція у розмірі подвійної вартості неврахованих товарів, але не менше 170 грн

 • Кошти статутного фонду, перераховані засновником суб'єкту малого підприємництва - юридичної особи, не є об'єктом оподаткування єдиним податком

 • Власники земельних часток (паїв) з 2 березня 2001 року стали платниками земельного податку

 • ДПАУ рекомендує обласним радам при запровадженні екскурсійно-туристичного збору визначати об'єктом обкладення цим збором прибуток від усіх видів діяльності, що визначається суб'єктом туристичної діяльності відповідно до податкового обліку

 • Фонд соціального захисту інвалідів визнає, що через правовий вакуум неможливо здійснювати сплату відрахувань за недотримання нормативів створення робочих місць, призначених для працевлаштування інвалідів

 • Новий легковий автомобіль можна ввезти (навіть тимчасово) лише за наявності сертифіката відповідності або свідоцтва про визнання УкрСЕПРО

 • Протягом операційного дня фізична особа-резидент може придбати дорожні чеки лише на $5000

 • Держводгосп перевірятиме суб'єкти, які внаслідок своєї діяльності негативно впливають або можуть потенційно впливати на стан водних ресурсів. Позапланова перевірка використання водних ресурсів може проводитися навіть за підозрою в їх забрудненні

 • Порядок складання карток і книг аналітичного обліку бюджетних установ

 
© 2001 "Дебет-Кредит"
Редакція: debet-kredit@gc.kiev.ua Webmaster: web_dk@gc.com.ua