Нове число  Дебет-Кредит
Український бухгалтерський тижневик
#11 '2001: Документи для роботи - Нові документи

4. Щодо оподаткування на додану вартість операцій з надання послуг нерезидентам

Лист Комітету ВРУ з питань фінансів і банківської діяльності від 22.12.2000 р. №06-10/738


СУТТЄВО

Відповідно до підпункту 6.2.2 п.6.2 ст.6 Закону про податок на додану вартість, операції з продажу робіт (послуг), призначених для використання і споживання за межами митної території України, обкладаються ПДВ за нульовою ставкою.


У Комітеті Верховної Ради України з питань фінансів і банківської діяльності розглянуто лист щодо оподаткування на додану вартість операцій з надання послуг нерезидентам.

Відповідно до підпункту 6.2.2 пункту 6.2 статті 6 Закону України "Про податок на додану вартість", оподаткування на додану вартість операцій з продажу робіт, послуг, призначених для використання і споживання за межами митної території України, здійснюється за нульовою ставкою.

Виходячи з наведеної норми умовою оподаткування на додану вартість операцій з надання послуг нерезидентам за нульовою ставкою є використання і споживання таких послуг за межами митної території України.

Тому послуги, які надаються нерезиденту, що знаходиться за межами митної території України, вважаються такими, що використовуються і споживаються цим нерезидентом за межами митної території України, за умови, що нерезидент не здійснює діяльності в Україні через постійне представництво.

З урахуванням вищевикладеного операції з надання послуг з передачі юридичних, економічних знань нерезидентам, які не здійснюють в Україні діяльності через постійне представництво, у вигляді консультаційних, юридичних, аудиторських послуг, інформаційного забезпечення, проведення досліджень ринку та інших подібних послуг, а також обробки даних і інформатики для нерезидентів підлягають оподаткуванню на додану вартість за нульовою ставкою за умови використання і споживання послуг за межами митної території України.

Голова В. АЛЬОШИН
 
© 2001
"Дебет-Кредит"
Редакція: debet-kredit@gc.kiev.ua
Webmaster: web_dk@gc.com.ua