Нове число  Дебет-Кредит
Український бухгалтерський тижневик
#12 '2001: Документи для роботи - Нові документи

20. Щодо класифікації автомобілів у некомплектному стані

Лист ДМСУ від 01.03.2001 р. №1/21-1003-ЕП


СУТТЄВО

Комплект складових частин, до якого входять кузов (товарна позиція 8707) і три або більше із таких складових компонентів автомобіля, як силовий агрегат, передня підвіска, задня підвіска, бензобак, система запалювання, трансмісія, система глушіння, повинен класифікуватися згідно з ТН ЗЕД за кодом готового автомобіля.


У зв'язку із запитами митниць з питань класифікації автомобілів у некомплектному стані повідомляємо, що такі питання мають розглядатися відповідно до Основних правил інтерпретації ТН ЗЕД, які є невід'ємною частиною ТН ЗЕД і застосовуються з метою правильної класифікації (кодування) товарів за ТН ЗЕД.

Звертаємо увагу, що, згідно з Законом України "Про стимулювання виробництва автомобілів в Україні",* встановлено, що вважається готовим автомобілем кузов, на якому встановлено три або більше із таких складових компонентів автомобіля: силовий агрегат, передня підвіска, задня підвіска, бензобак, система запалювання, трансмісія, система глушіння.

У зв'язку з цим та згідно з правилом 2а Інтерпретації ТН ЗЕД, комплект складових частин, до якого входять кузов (товарна позиція 8707) і три або більше із таких складових компонентів автомобіля, як силовий агрегат, передня підвіска, задня підвіска, бензобак, система запалювання, трансмісія, система глушіння, повинен класифікуватися згідно з ТН ЗЕД за кодом готового автомобіля.

У такому комплекті ці складові компоненти автомобіля можуть бути й у некомплектному стані за умови, що вони мають основні характеристики готового (комплектного) компонента.

Якщо у зазначеному комплекті складових компонентів автомобіля відсутній двигун, митні платежі повинні нараховуватися виходячи із максимального об'єму двигуна, який може бути встановлений на транспортний засіб такої моделі.

Голова Служби Ю. СОЛОВКОВ

Примітки:

Закон України від 07.12.2000 р. №2134-III "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо регулювання ринку автомобілів в Україні" див. у "ДК" №3/2001.


Коментар ДК:

У кузові автомобіля для поагрегатного ввезення може бути лише одна частина: або силовий агрегат, або передня підвіска, або задня підвіска, або бензобак, або система запалювання, або трансмісія, або система глушіння

Віталій МОСЕЙЧУК
 
© 2001
"Дебет-Кредит"
Редакція: debet-kredit@gc.kiev.ua
Webmaster: web_dk@gc.com.ua