Нове число  Дебет-Кредит
Український бухгалтерський тижневик
#18 '2001: Документи для роботи - Нові документи

9. Про формування звіту до системи персоніфікованого обліку відомостей та подання його до місцевого відділу ПФ України

Лист Пенсійного фонду України від 22.03.2001 р. №11/1394

Коментар ДК:


СУТТЄВО

Пенсійний фонд надає безкоштовну автоматизовану систему підготовки звітів щодо персоніфікованого обліку пенсійних внесків.


Роботодавці зобов'язані в установленому порядку подавати уповноваженому органу ПФ України достовірні відомості, пов'язані з визначенням права на виплати з Пенсійного фонду, про фізичних осіб, які працювали в них у звітному році.

Звітування може проводитись як на паперових, так і на електронних носіях. Але за наявності технічних можливостей у роботодавця (наявність ПЕОМ) рекомендуємо формувати електронний звіт.

Для формування звітів на електронних і паперових носіях Пенсійним фондом безкоштовно розповсюджується програма "Автоматизоване робоче місце роботодавця для підготовки звітів до системи персоніфікованого обліку відомостей про доходи, трудовий стаж та розмір внесків" (АРМ-Р).

Цю програму розроблено фірмою ПАДКО за завданням та активної участі Пенсійного фонду України. У процесі роботи в програмі АРМ-Р виконується близько 400 технологічних контролів.

Формування звіту за допомогою цієї програми допомагає відповідальній особі роботодавця уникнути багатьох помилок і неточностей, що в свою чергу зумовлює високий рівень достовірності звіту в системі персоніфікованого обліку відомостей про застрахованих осіб.

Формування звіту до системи персоніфікованого обліку відомостей за допомогою програми АРМ-Р та подання його до місцевого відділу ПФ України на електронних носіях має такі переваги для роботодавців і Пенсійного фонду:

можливість автоматичного введення в програму АРМ-Р записів з файлів, які можуть бути отримані (конвертовані) з бухгалтерських баз даних автоматизованого обліку зарплати на підприємстві, що зменшує трудовитрати працівників бухгалтерії та підвищує рівень достовірності відомостей у звіті;

використання в процесі внесення даних та формування звітів у програмі АРМ-Р системи технологічних контролів, яка є аналогічною системі технологічних контролів СПОВ, зменшує трудовитрати відповідальної особи роботодавця з виправлення помилок у звіті за протоколами контролю системи СПОВ місцевого відділу ПФУ;

можливість перевірки правильності формування звіту за допомогою довідки про загальні суми по підприємству з помісячною і поквартальною розбивкою, що автоматизовано створюється в програмі АРМ-Р;

уникнення помилок, що можуть виникнути під час введення інспектором СПОВ даних з паперового носія, який підготовлено роботодавцем за "ручною технологією".

З огляду на викладене вважаємо, що подання звітів до системи персоніфікованого обліку на електронних носіях, особливо для підприємств зі значною чисельністю працюючих, є більш зручним, надійним і гарантує високий рівень достовірності даних про застрахованих осіб.

Але якщо роботодавці не мають змоги підготувати звіт за допомогою ПЕОМ, вони можуть подати звіт на спеціальних паперових бланках за так званою "ручною технологією".

Щодо випадку вимагання гарантійного листа про надання звітів до СПОВ на електронних носіях вважаємо це результатом непорозуміння.

Заступник голови правління Пенсійного фонду України А. БОНІСЛАВСЬКИЙ

Коментар ДК:

Пенсійний фонд надає безкоштовну автоматизовану систему підготовки звітів щодо персоніфікованого обліку пенсійних внесків

Віталій МОСЕЙЧУК
 
© 2001
"Дебет-Кредит"
Редакція: debet-kredit@gc.kiev.ua
Webmaster: web_dk@gc.com.ua