Нове число  Дебет-Кредит
Український бухгалтерський тижневик
#22 '2001: Документи для роботи - Нові документи

11. Щодо нарахування збору на обов’язкове державне пенсійне страхування на суми винагород, виплачених суб’єкту підприємницької діяльності за виконання робіт за договорами цивільно-правового характеру

Лист ПФ України від 05.12.2000 р. №04/6444


СУТТЄВО

З метою усунення подвійного оподаткування підприємством не нараховується та не утримується збір на обов’язкове державне пенсійне страхування з доходів, які сплачуються громадянам-підприємцям за договорами підряду.


Пенсійний фонд України* розглянув листа щодо нарахування збору на обов’язкове державне пенсійне страхування на суми винагород, виплачених суб’єкту підприємницької діяльності за виконання робіт за договорами цивільно-правового характеру, і повідомляє.

Згідно з пунктом 2 статті 2 Закону України “Про збір на обов’язкове державне пенсійне страхування” для фізичних осіб — суб’єктів підприємницької діяльності, які не використовують працю найманих працівників, об’єктом оподаткування є сума оподатковуваного доходу (прибутку), яка обчислена в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України відповідно до законодавства України.

Відповідно до Декрету Кабінету Міністрів України “Про прибутковий податок з громадян” оподатковуваним доходом (прибутком) вважається сукупний чистий доход, тобто різниця між валовим доходом і документально підтвердженими витратами, безпосередньо пов’язаними з одержанням доходу.

Оподаткування доходів, одержаних від підприємницької діяльності, здійснюється на підставі даних пункту 1.3 Декларації про доходи за формою, встановленою Головною державною податковою інспекцією України. До суми одержаного валового доходу включаються і суми, отримані підприємцем за виконання робіт з угодами цивільно-правового характеру.

Тому з метою усунення подвійного оподаткування підприємством не нараховується та не утримується збір на обов’язкове державне пенсійне страхування. Обчислення та сплата збору здійснюються фізичною особою — підприємцем у розмірі 32 відсотків чистого прибутку щоквартально не пізніше як 20 квітня, 20 липня, 20 жовтня і 1 лютого року, наступного за звітним.

У випадках коли договір укладається з громадянами, які не є підприємцями, нарахування та сплата збору здійснюються підприємствами, установами, організаціями згідно з положеннями Закону України “Про збір на обов’язкове державне пенсійне страхування”.

Заступник голови правління В. Короневський

Примітки:

* Положення про Пенсійний фонд України див. у “ДК” №12/2001.

 
© 2001 "Дебет-Кредит"
Редакція: debet-kredit@gc.kiev.ua Webmaster: web_dk@gc.com.ua