Нове число  Дебет-Кредит
Український бухгалтерський тижневик
#22 '2001: Документи для роботи - Нові документи

21. Про внесення змін до Правил здійснення операцій на міжбанківському валютному ринку України

Постанова Правління НБУ від 17.04.2001 р. №166

Коментар ДК:

При закупівлі валюти вже не потрібно надавати довідку податкової про гривневий рахунок

Постановою Національного банку України від 17.04.2001 р. №166 “Про внесення змін до Правил здійснення операцій на міжбанківському валютному ринку України” (далі — Постанова) визначено, що довідку державної податкової адміністрації (інспекції), у якій резидент зареєстрований як платник податків, із зазначенням інформації про основний поточний рахунок резидента в гривнях для купівлі іноземної валюти на МВРУ подавати не потрібно.

У зв’язку з набранням чинності Законом України від 21.12.2000 р. №2181-ІІІ “Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” внесено зміни до Правил здійснення операцій на міжбанківському валютному ринку України, затверджені постановою Правління Національного банку України від 18.03.99 р. №127 (далі — Правила).

Відповідно до підпункту 2.3, серед обов’язкових документів, які є підставою для купівлі суб’єктами ринку іноземної валюти на міжбанківському валютному ринку України при розрахунках з нерезидентами за торговельними операціями, є довідка державної податкової адміністрації (інспекції), у якій резидент зареєстрований як платник податків, із зазначенням інформації лише про поточний рахунок в іноземній валюті, що визначений резидентом як рахунок, з якого здійснюються перерахування купленої на міжбанківському валютному ринку України іноземної валюти.

Довідку державної податкової адміністрації (інспекції) із зазначенням інформації про основний поточний рахунок резидента в гривнях подавати не потрібно.

Водночас гривневий еквівалент проданої на міжбанківському валютному ринку України іноземної валюти зараховується на поточний рахунок власника не пізніше двох банківських днів після надходження на кореспондентський рахунок відповідної суми в гривнях.

Наталія КАНАРЬОВА
 
© 2001
"Дебет-Кредит"
Редакція: debet-kredit@gc.kiev.ua
Webmaster: web_dk@gc.com.ua