Нове число  Дебет-Кредит
Український бухгалтерський тижневик
#22 '2001: Документи для роботи - Нові документи

3. Про затвердження Порядку оплати перших п’яти днів тимчасової непрацездатності внаслідок захворювання або травми, не пов’язаної з нещасним випадком на виробництві, за рахунок коштів підприємства, установи, організації

Постанова КМУ від 06.05.2001 р. №439

Опублікована“УК” 12.05.2001 р.
Чинна з 06.05.2001 р.

Відповідно до статті 2 Закону України “Про розмір внесків на деякі види загальнообов’язкового державного соціального страхування” Кабінет Міністрів України постановляє:

Затвердити Порядок оплати перших п’яти днів тимчасової непрацездатності внаслідок захворювання або травми, не пов’язаної з нещасним випадком на виробництві, за рахунок коштів підприємства, установи, організації, що додається.

Прем’єр-міністр України В. ЮЩЕНКО

4. Порядок оплати перших п’яти днів тимчасової непрацездатності внаслідок захворювання або травми, не пов’язаної з нещасним випадком на виробництві, за рахунок коштів підприємства, установи, організації

Затверджений постановою КМУ від 06.05.2001 р. №439
Опублікований “УК” 12.05.2001 р. Чинний з 06.05.2001 р.

Коментар ДК:


СУТТЄВО

Витрати на лікарняні за перші 5 днів хвороби відносяться, згідно з підпунктом 5.6.2 статті 5 Закону України “Про оподаткування прибутку підприємств”, на валові витрати, а не здійснюються за рахунок прибутку підприємства.


1. Цей Порядок визначає умови та розмір оплати власником або уповноваженим ним органом перших п’яти днів тимчасової непрацездатності внаслідок захворювання або травми, не пов’язаної з нещасним випадком на виробництві (далі — дні тимчасової непрацездатності), за рахунок коштів підприємства, установи, організації чи фізичної особи, яка використовує працю найманих працівників.*

2. Оплата днів тимчасової непрацездатності застрахованій особі провадиться за основним місцем роботи у формі матеріального забезпечення, яке повністю або частково компенсує втрату заробітної плати за робочі дні (години) згідно з графіком роботи, що припадають на дні тимчасової непрацездатності.

3. Підставою для оплати днів тимчасової непрацездатності є виданий у встановленому порядку листок непрацездатності.

4. Дні тимчасової непрацездатності застрахованій особі не оплачуються:

у разі одержання застрахованою особою травми або захворювання при вчиненні нею злочину;

у разі навмисного заподіяння шкоди своєму здоров’ю з метою ухилення від роботи чи інших обов’язків або симуляції хвороби;

за час перебування під арештом і проведення судово-медичної експертизи;

за час примусового лікування, призначеного за постановою суду;

у разі тимчасової непрацездатності у зв’язку із захворюванням або травмою, що сталися внаслідок алкогольного, наркотичного, токсичного сп’яніння або пов’язаних з ним дій;

за період перебування застрахованої особи у відпустці без збереження заробітної плати, творчій відпустці, додатковій відпустці у зв’язку з навчанням.

5. Дні тимчасової непрацездатності застрахованій особі оплачуються залежно від страхового стажу в розмірах:

60 відсотків середньої заробітної плати — особі, яка має страховий стаж до п’яти років;

80 відсотків середньої заробітної плати — особі, яка має страховий стаж від п’яти до восьми років;

100 відсотків середньої заробітної плати — особі, яка має страховий стаж понад вісім років;

100 відсотків середньої заробітної плати — особам, віднесеним до 1 — 4 категорій осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи; одному з батьків або особі, що їх замінює та доглядає хвору дитину віком до 14 років, яка потерпіла внаслідок Чорнобильської катастрофи; ветеранам війни та особам, на яких поширюється чинність Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”.

6. Обчислення розміру заробітної плати для здійснення оплати днів тимчасової непрацездатності провадиться у порядку, що встановлюється Кабінетом Міністрів України.

7. Витрати, пов’язані з оплатою днів тимчасової непрацездатності найманих працівників, відносяться, згідно з підпунктом 5.6.2 статті 5 Закону України “Про оподаткування прибутку підприємств”, на валові витрати, а для бюджетних установ та організацій — на їх видатки за кодом економічної класифікації 1120 “Нарахування на заробітну плату”.

8. Роз’яснення щодо застосування цього Порядку дає Мінпраці.


Примітки:

* Закон України від 11.01.2001 р. №2213-III “Про розмір внесків на деякі види загальнообов’язкового державного соціального страхування” див. у “ДК” №8-9/2001.


Коментар ДК:

Лікарняні за перші 5 днів хвороби сплачуються за рахунок валових витрат

Віталій МОСЕЙЧУК
 
© 2001
"Дебет-Кредит"
Редакція: debet-kredit@gc.kiev.ua
Webmaster: web_dk@gc.com.ua