Нове число  Дебет-Кредит
Український бухгалтерський тижневик
#22 '2001: Документи для роботи - Нові документи

7. Зміни, що вносяться до постанов Кабінету Міністрів України

Коментар ДК:

Кабінет Міністрів України скасував останні згадки про ЕККА: тепер вони називаються РРО

Постановою Кабінету Міністрів від 06.05.2001 р. №450 “Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України у зв’язку з прийняттям Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” (далі — Постанова) до низки постанов Кабінету Міністрів України щодо правил та порядку продажу товарів, надання послуг внесено косметичні зміни щодо заміни термінів “електронний контрольно-касовий апарат”, “касовий апарат” на “реєстратор розрахункових операцій”, “товарні чеки”, “касові чеки” на “розрахункові документи”.

До низки постанов Кабінету Міністрів України щодо правил та порядку продажу товарів, надання послуг внесено косметичні зміни, які зумовлені тим, що з набранням чинності Законом України від 01.06.2000 р. №1776-III “Про внесення змін до Закону України “Про застосування електронних контрольно-касових апаратів і товарно-касових книг при розрахунках із споживачами у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” (далі — Закон, див. “Документи для роботи” №29/2000), замість термінів “електронний контрольно-касовий апарат”, “касовий апарат”, застосовується “реєстратор розрахункових операцій”. Замість товарного чека в разі виходу ЕККА з ладу або тимчасового відключення електроенергії, застосовуватиметься розрахункова квитанція, яка є документом суворої звітності, — для виконавців, які не застосовують такі реєстратори.

У Порядку заняття торговельною діяльністю і правилах торговельного обслуговування (майже всі порядки та правила торгівлі, які змінено Постановою, можна знайти у спецдодатку для передплатників “Торгуємо за правилами” до “ДК” №21/2000) тепер підкреслено, що суб’єкт господарювання зобов’язаний реалізовувати товари за наявності цінника на товар (прейскуранта) обов’язково у грошовій одиниці України.

Постановою (пунктом 14) скасовано пункт 7 Постанови Кабінету Міністрів України від 16.03.2000 р. №507 “Про роз’яснення Указу Президента України від 3 липня 1998 р. №727” (див. “Документи для роботи” №14/2000). У цьому пункті говорилося, що в разі використання права не застосовувати електронні контрольно-касові апарати, передбаченого частиною третьою статті 6, на суб’єкт підприємництва не поширюються вимоги Закону.

Це цілком зрозуміло, адже Указ Президента України від 03.07.98 р. №727 “Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб’єктів малого підприємництва” (в редакції Указу Президента України від 28.06.99 р. №746) не є чинним у частині порядку звільнення від застосування ЕККА, адже, відповідно до частини другої статті 1 Закону, встановлення норм щодо застосування або незастосування реєстраторів розрахункових операцій в інших законах не допускається. Тим більше це неможливо в Указі Президента України від 03.07.98 р. №727.

Віталій МОСЕЙЧУК
 
© 2001
"Дебет-Кредит"
Редакція: debet-kredit@gc.kiev.ua
Webmaster: web_dk@gc.com.ua