Нове число  Дебет-Кредит
Український бухгалтерський тижневик
#22 '2001: Документи для роботи - Нові документи

8. Про підготовку впровадження книг обліку розрахункових операцій

Лист ДПАУ від 26.04.2001 р. №5443/7/23-3117


СУТТЄВО

З 3 травня 2001 року розпочалася реєстрація книг обліку розрахункових операцій та розрахункових книжок.


Державна податкова адміністрація України повідомляє, що у зв’язку з наближенням терміну введення в дію наказу ДПА України від 01.12.2000 р. №614 рекомендується розпочати реєстрацію книг обліку розрахункових операцій (далі — книги ОРО) та розрахункових книжок з 3 травня 2001 року.

При цьому розрахункові книжки та книги ОРО повинні реєструватися відповідно до Порядку реєстрації та ведення книг обліку розрахункових операцій та розрахункових книжок, затвердженого наказом ДПА України від 1 грудня 2000 року №614 та зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 5 лютого 2001 року за №106/5297.

Тимчасово, до законодавчого вирішення питання щодо засобів контролю, які повинні встановлюватися на книги ОРО, ці книги повинні реєструватися встановленням паперових пломб, завірених печаткою місцевого органу державної податкової служби та підписом керівника цього органу або його заступника.

З метою скорочення терміну запровадження нових облікових форм суб’єкта підприємницької діяльності слід надавати докладну інформацію щодо реєстрації книг ОРО і розрахункових книжок.

Необхідно прийняти ряд заходів для повного забезпечення всіх бажаючих книгами ОРО з урахуванням обсягів надходження в торговельну мережу цих облікових форм; скласти графіки реєстрації, які розмістити в місцях, призначених для інформування платників податків; забезпечити публікацію повідомлень у засобах масової інформації. За необхідності слід організувати чергування працівників ДПІ у вихідні дні.

Враховуючи зазначене, при перевірках, під час проведення яких контролюється порядок розрахунків за готівку, питання використання книг ОРО слід контролювати починаючи з 1 липня 2001 року.

Заступник голови Г. Оперенко
 
© 2001
"Дебет-Кредит"
Редакція: debet-kredit@gc.kiev.ua
Webmaster: web_dk@gc.com.ua