Нове число  Дебет-Кредит
Український бухгалтерський тижневик
#22 '2001: Документи для роботи - Нові документи

9. Про доповнення переліку територій, на яких у порядку експерименту застосовується спеціальний торговий патент

Постанова КМУ від 06.05.2001 р. №471

Коментар ДК:

У м. Білгороді-Дністровському, смт Затоці та Сергіївці Одеської області на рік запроваджено спеціальний торговий патент

Постановою Кабінету Міністрів України від 06.05.2001 р. №471 “Про доповнення переліку територій, на яких у порядку експерименту застосовується спеціальний торговий патент” у м. Білгороді-Дністровському, смт Затоці та Сергіївці Одеської області на рік запроваджено спеціальний торговий патент.

Перелік територій, на яких у порядку експерименту застосовується спеціальний торговий патент, доповнено населеними пунктами Одеської області: м. Білгород-Дністровський, смт Затока та Сергіївка. Строк дії спеціального режиму оподаткування — 1 рік. Тому цей рік для цих курортних містечок повинен стати “золотим”.

Законом України від 23.03.96 р. №98/96-ВР “Про патентування деяких видів підприємницької діяльності” передбачено застосування спеціального торгового патенту в порядку експерименту на обмежених територіях, які визначаються Кабінетом Міністрів України за погодженням з відповідними органами місцевого самоврядування. Кабінет Міністрів України Постановою від 08.06.98 р. №826 “Про затвердження переліку територій, на яких у порядку експерименту застосовується спеціальний торговий патент” затвердив перелік таких територій, а саме:

м. Краматорськ Донецької області

Хустський район Закарпатської області

м. Миронівка Київської області

м. Іллічівськ Одеської області

м. Шпола Черкаської області

м. Нова Каховка Херсонської області

м. Велика Ялта

м. Алушта

м. Судак

м. Євпаторія

м. Феодосія

м. Саки

м. Луганськ.

Дія експерименту поширюється на юридичних осіб та суб’єктів підприємницької діяльності, що не мають статусу юридичної особи, — резидентів i нерезидентів, а також їх відокремлені підрозділи (філії, відділення, представництва тощо), які займаються торговельною діяльністю за готівкові кошти, інші готівкові платіжні засоби та з використанням кредитних карток, а також здійснюють діяльність з надання побутових послуг за готівкові кошти, а також з використанням інших форм розрахунків, включаючи кредитні картки.

Спеціальний торговий патент — це державне свідоцтво, яке засвідчує право суб’єкта підприємницької діяльності на особливий порядок оподаткування відповідно до цього Закону.

У разі придбання суб’єктом підприємницької діяльності спеціального торгового патенту не сплачуються такі види податків i зборів:

• податок на додану вартість;

• податок на доходи фізичних осіб;

• податок на прибуток підприємств;

• плата (податок) за землю;

• збір за спеціальне використання природних ресурсів;

• збір на обов’язкове соціальне страхування;

• збір на обов’язкове державне пенсійне страхування;

• збір до Державного інноваційного фонду;

• відрахування та збори на будівництво, реконструкцію, ремонт i утримання автомобільних доріг загального користування України;

• комунальний податок;

• ринковий збір;

• збір на видачу дозволу на розміщення об’єктів торгівлі та сфери послуг.

Суб’єкти підприємницької діяльності, які придбали спеціальний торговий патент, можуть не застосовувати РРО у разі торгівлі непідакцизною продукцією при обсязі операцій до 200 тис. грн.

Юридичні особи при придбанні спеціального торгового патенту ведуть бухгалтерський облік відповідно до Положення про бухгалтерський облік фінансових результатів від здійснення операцій, що підлягають патентуванню, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 15.08.96 р. №169, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 23.08.96 р. за №475/1500.

Якщо суб’єкт підприємницької діяльності займається одночасно іншими видами діяльності, він зобов’язаний вести окремий бухгалтерський облік такої діяльності та сплачувати податки i збори (обов’язкові платежі) щодо цієї діяльності на загальних підставах. Порядок ведення бухгалтерського обліку суб’єктами підприємницької діяльності, які придбали спеціальний торговий патент, затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 18.05.98 р. №688.

Суб’єкти підприємницької діяльності — фізичні особи, які придбали спеціальний торговий патент, звільняються від обов’язку ведення обліку доходів i витрат щодо підприємницької діяльності, для здійснення якої придбано спеціальний торговий патент.

Доходи від підприємницької діяльності, для здійснення якої суб’єкт підприємницької діяльності — фізична особа придбав спеціальний торговий патент, не включаються до складу інших оподатковуваних доходів, у тому числі до сукупного оподатковуваного доходу за підсумками звітного року.

Віталій МОСЕЙЧУК
 
© 2001
"Дебет-Кредит"
Редакція: debet-kredit@gc.kiev.ua
Webmaster: web_dk@gc.com.ua