Нове число  Дебет-Кредит
Український бухгалтерський тижневик
#31 '2001: Документи для роботи - Нові документи

13. Лист ДПАУ від 07.06.2001 р. №3844/6/15-1116


СУТТЄВО:

Якщо до набрання чинності Законом України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" декларація про прибуток підприємства подавалася платником податку до податкового органу не пізніше 25 числа місяця, що настає за звітним кварталом, то з 1 квітня 2001 року граничний строк для подання податкової декларації платником податку збільшився більш ніж у півтора разу (точніше - в 1,6 разу). Якби ж то ДПА України продовжила також і строки сплати податків...

Відповідно до підпункту 4.1.4 п. 4.1 ст. 4 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами",1 податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі при сплаті квартальних або піврічних авансових внесків), - протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя).

Таким чином, якщо до набрання чинності вищезазначеним законом декларація про прибуток підприємства подавалася платником податку до податкового органу не пізніше 25 числа місяця, що настає за звітним кварталом, то з 1 квітня 2001 року граничний строк, наданий платнику податку для подання податкової декларації збільшився більш ніж у півтора разу.

Крім того, підпунктом 4.1.2 п. 4.1 ст. 4 вищезазначеного Закону встановлено, що податкові декларації приймаються контролюючим органом без попередньої перевірки зазначених у них показників.

Враховуючи вищенаведене, нині законодавчо розв'язана проблема недостатності часу у бухгалтерів підприємств для якісної підготовки та своєчасного подання податкової звітності, а також усунені перешкоди для звітування контролюючим органам без попередньої (до подачі в канцелярію) перевірки зазначених у податковій звітності показників, у тому числі даних статистики (коди - ЄДРПОУ, КОАТУУ, КФВ, СПОДУ, ЗКГНГ та КВЕД).

Заступник голови ДПА України Г. ОПЕРЕНКО


Примітки:

1 Закон України від 21.12.2000 р. №2181-III "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" див. у "ДК" №10/2001

 
© 2001
"Дебет-Кредит"
Редакція: debet-kredit@gc.kiev.ua
Webmaster: web_dk@gc.com.ua