Нове число  Дебет-Кредит
Український бухгалтерський тижневик
#31 '2001: Документи для роботи - Нові документи

4. Щодо перерахування грошових коштів до Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві суб'єктами малого підприємництва

Лист Держпідприємництва від 05.06.2001 р. №1-222/3513

Коментар ДК:


СУТТЄВО:

Державний комітет з питань регуляторної політики та підприємництва вважає, що платники єдиного податку не повинні сплачувати страхових внесків до Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України.

Державний комітет України з питань регуляторної політики і підприємництва розглянув лист і повідомляє.

Згідно зі статтею 10 Закону України від 23 вересня 1999 року №1105-XIV "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві і професійного захворювання, що призвели до втрати працездатності",1 юридичні особи повинні зареєструватися у десятиденний термін після отримання свідчення про державну реєстрацію суб'єкта підприємницької діяльності в робочому органі виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків. Факт реєстрації страхувальника страховиком засвідчується страховим посвідченням, форма якого встановлена цим Фондом.

Відповідно до статті 6 Указу Президента України від 28 червня 1999 року №746/99 "Про внесення змін до Указу Президента України від 3 липня 1998 року №727 "Про спрощену систему оподаткування, обліку і звітності суб'єктів малого підприємництва", суб'єкт малого підприємництва, який сплачує єдиний податок, не є платником деяких видів податків і зборів (обов'язкових платежів), одним з яких є збір на обов'язкове соціальне страхування, оскільки страхові внески входять до складу єдиного податку.

Стаття 3 розділу XI Закону України від 23 вересня 1999 року №1105-XIV "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві і професійного захворювання, що призвели до втрати працездатності" свідчить, що Фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві є правонаступником Державного, галузевих і регіональних фондів охорони праці, які ліквідуються, передбачених статтею 21 Закону України від 14 жовтня 1999 року №2694-XII "Про охорону праці". Згідно зі статтею 8 цього ж Закону, виплати сум, належних потерпілому працівнику за період його тимчасової непрацездатності, здійснювалися з Фонду соціального страхування.

Таким чином, незважаючи на те, що порядок обчислення і ставки зборів до Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві відрізняються від зборів, що існували раніше до фонду охорони праці, ці внески є їх правонаступниками.

Виходячи з вищезазначеного, Держпідприємництво вважає, що суб'єкти малого підприємництва, які сплачують єдиний податок, як фізичні, так і юридичні особи, не повинні перераховувати грошові кошти до Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві.

Голова О. КУЖЕЛЬ


Примітки:

1 Закон України від 23.09.99 р. №1105-XIV "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності" див. у "ДК" №38/2000.


Коментар ДК:

Держпідприємництво вважає, що платники єдиного податку не повинні сплачувати страхові внески до Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві

 
© 2001
"Дебет-Кредит"
Редакція: debet-kredit@gc.kiev.ua
Webmaster: web_dk@gc.com.ua