Нове число  Дебет-Кредит
Український бухгалтерський тижневик
#31 '2001: Документи для роботи - Нові документи

5. Про перерахування грошових коштів у Фонд загальнообов'язкового державного страхування України на випадок безробіття суб'єктами малого підприємництва

Лист Державного Комітету України з питань регуляторної політики і підприємництва від 08.06.2001 р. №1-222/3582


СУТТЄВО:

Держпідприємництва вважає, що суб'єкти малого підприємництва, що сплачують єдиний податок, (як фізичні, так і юридичні особи), не повинні перераховувати грошові кошти у Фонд загальнообов'язкового державного страхування України на випадок безробіття.

Однак точніше було би сказати, що фізичні особи - платники єдиного податку не здійснюють нарахувань та утримань страхових внесків на безробіття, а юридичні особи не здійснюють нарахувань, але повинні отримувати їх із зарплати.

Державний комітет України з питань регуляторної політики і підприємництва розглянув ваш лист <...> і повідомляє.

Відповідно до статті 6 Указу Президента України від 28 червня 1999 року №746/99 "Про внесення змін в Указ Президента України від 3 липня 1998 року №727 "Про спрощену систему оподаткування, обліку і звітності суб'єктів малого підприємництва", суб'єкт малого підприємництва, який сплачує єдиний податок, не є платником деяких видів податків і зборів (обов'язкових платежів), одними з яких є внески до Державного фонду сприяння зайнятості населення, оскільки страхові внески входять до складу єдиного податку.

Стаття 3 розділу VIII Закону України від 2 березня 2000 року №1533-III "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" 1свідчить, що Фонд загальнообов'язкового державного страхування України на випадок безробіття є правонаступником Державного фонду сприяння зайнятості населення, що ліквідується.

Таким чином, незважаючи на те що порядок обчислення і ставки зборів у Фонд загальнообов'язкового державного страхування України на випадок безробіття відрізняються від зборів в Державний фонд сприяння зайнятості населення, що існували раніше, ці внески є їх правонаступниками.

Виходячи з викладеного вище Держкомпідприємництва вважає, що суб'єкти малого підприємництва, що сплачують єдиний податок, як фізичні, так і юридичні особи, не повинні перераховувати грошові кошти у Фонд загальнообов'язкового державного страхування України на випадок безробіття.

Голова О. КУЖЕЛЬ


Примітки:

1 Закон України від 02.03.2000 р. №1533-III "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" див. у "ДК" №39/2000.

 
© 2001
"Дебет-Кредит"
Редакція: debet-kredit@gc.kiev.ua
Webmaster: web_dk@gc.com.ua