Нове число  Дебет-Кредит
Український бухгалтерський тижневик
#34-35 '2001: Документи для роботи - Нові документи

13. Про пенсійне забезпечення працівників на підприємствах, що обрали спрощену систему оподаткування

Лист Мінпраці України від 23.06.2001 р. №06/1-4/87

Коментар ДК:


СУТТЄВО:

Мінпраці вважає, що до загального стажу зараховуються періоди роботи працівника на підприємствах, що обрали спрощену систему оподаткування, за наявності трьох документів: довідки про трудові відносини працівника з підприємством, довідки про сплату працівником за цей період страхових внесків до Пенсійного фонду (як фізичною особою), довідки про сплату підприємством за цей період єдиного податку.


Згідно з Указом Президента України "Про спрощену систему оподаткування, обліку і звітності суб'єктів малого підприємництва" від 3 липня 1998 року №727/98 (у редакції Указу Президента України від 28.06.99 р. №746/99), суб'єкт малого підприємництва, який сплачує єдиний податок, не є платником податків, у тому числі збору на обов'язкове державне пенсійне страхування.

Відповідно до статті 3 зазначеного Указу, суб'єкти підприємницької діяльності - юридичні особи сплачують єдиний податок, який відділенням Державного казначейства України на наступний день після надходження грошових коштів перераховується до Державного бюджету України (20 відсотків), до місцевого бюджету (23 відсотки), до Пенсійного фонду (42 відсотки), на обов'язкове соціальне страхування (15 відсотків), у тому числі 4 відсотки до Державного фонду сприяння зайнятості населення.

Відповідно до пункту "а" статті 3 Закону України "Про пенсійне забезпечення", право на трудову пенсію мають особи, які працюють на підприємствах, в установах, організаціях, кооперативах незалежно від використовуваних форм власності та господарювання, за умови сплати підприємствами й організаціями страхових внесків до Пенсійного фонду.

З урахуванням вищезазначеного до загального стажу зараховуються періоди роботи працівника на підприємствах, що обрали спрощену систему оподаткування, за наявності: довідки про трудові відносини працівника з підприємством; довідки про сплату працівником за цей період страхових внесків до Пенсійного фонду (як фізичною особою - пункт 4 статті 1 Закону України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування"); довідки про сплату підприємством за цей період єдиного податку.

Начальник Юридичного управління Міністерства праці і соціальної політики України І. ТУБЕЛЕЦЬ


Коментар ДК:

Підтвердженням трудових відносин працівника з підприємством - платником єдиного податку є трудова книжка, і лише у разі відсутності запису в трудовій книжці - довідка підприємства

 
© 2001
"Дебет-Кредит"
Редакція: debet-kredit@gc.kiev.ua
Webmaster: web_dk@gc.com.ua