(044) 391-51-92
ru ua

Маєте пропозиції, зауваження чи побажання? Зв’яжіться з редакцією!
Ми неодмінно відповімо. Актуально!
Ближайшие семинары,
тренинги, вебинары ...

Все семинары ...         
(полный план-график)

 : загальний по сайтуКурсы валют на PROext

Дебет-Кредит № 47 (24.11.2008)
Суть справи :: Практика

1/3 статті 

 


Ви бачите лише початок публікації з архівів «Дебету-Кредиту» для ознайомлення з її тематикою.
Повні тексти свіжих та архівних матеріалів журналу читайте на online.dtkt.ua.Дивіденди: облік і оподаткування

Дмитро Бузанов

У пропонованій статті розглядаються правові аспекти нарахування і виплати дивідендів, а також їх бухгалтерський і податковий облік.

Що таке дивіденди

Щоб визначитися, що ж таке дивіденди, звернемося до історії. Латинською мовою слово «dividendus» означає те, що підлягає розподілу. У сучасному українському законодавстві це поняття викладене у П(С)БО 15 «Дохід», де дивіденди — це частина чистого прибутку, розподіленого між учасниками (власниками) відповідно до частки їхньої участі у власному капіталі підприємства. ЦК не дає прямого визначення дивідендів, а встановлює право учасників господарського товариства брати участь у розподілі прибутку й отриманні дивідендів (ст. 116). ГК у ст. 167 до визначення поняття корпоративних прав включає і право особи, яка володіє частиною статутного фонду підприємства, отримувати певну частину прибутку (дивіденд).

У податковому обліку в Законі про прибуток дивіденд — це «платіж, що здійснюється юридичною особою — емітентом корпоративних прав або інвестиційних сертифікатів на користь власника таких корпоративних прав (інвестиційних сертифікатів) у зв’язку з розподілом частини прибутку такого емітента, розрахованого за правилами бухгалтерського обліку. До дивідендів прирівнюється також платіж, що здійснюється державним некорпоратизованим, казенним чи комунальним підприємством на користь відповідно держави або органу місцевого самоврядування у зв’язку з

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .


   Дивіденди: облік і оподаткування
У пропонованій статті розглядаються правові аспекти нарахування і виплати дивідендів, а також їх бухгалтерський і податковий облік.

 На початок 
0.0065660000000001