Зателефонуйте нам
ru ua

Маєте пропозиції, зауваження чи побажання? Зв’яжіться з редакцією!
Ми неодмінно відповімо. Актуально!
Чергові семінари,
тренінги, вебінари ...

Більше семінарів ...

 : загальний
   (по всіх сайтах ДК)


Дебет-Кредит № 38 (17.9.2012)
Судова практика :: Судова практика

Увага! Архівна публікація 

 


Ця сторінка містить давню архівну публікацію бухгалтерського тижневика "Дебет-Кредит", яка на даний час ймовірно втратила актуальність і може не відповідати діючим нормам бухгалтерського та податкового обліку.
Для роботи з актуальними матеріалами журналу перейдіть до ONLINE.dtkt.ua.

Санкції за непрацевлаштування інвалідів стягуються не пізніше 16 жовтня відповідного року

Постанова ВСУ від 21.02.2011 р. у справі 21-9а11

ПОЗИЦІЯ ТОВ «С». Підприємство не створило місць для працевлаштування п’яти інвалідів, проте стягнення санкцій відбувається після закінчення одного року з дня порушення.

ПОЗИЦІЯ ФОНДУ ІНВАЛІДІВ. Санкції є законними, оскільки ТОВ несистематично подавало заявки у звіті за формою №3-ПН, і на ці санкції не поширюються строки за ст. 250 ГКУ.

РІШЕННЯ СУДУ. Відповідно до ч. 1 ст. 250 ГК України адміністративно-господарські санкції може бути застосовано до суб’єкта господарювання протягом шести місяців з дня виявлення порушення, але не пізніш як через один рік з дня порушення цим суб’єктом встановлених законодавчими актами правил здійснення господарської діяльності, крім випадків, передбачених законом.

За змістом статті 20 Закону №875-XII адміністративно-господарські санкції за недотримання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів сплачуються (нараховуються, застосовуються) підприємствами самостійно у строк до 15 квітня року, наступного за роком, в якому відбулося порушення нормативу, встановленого частиною 1 статті 19 цього Закону.

На думку Верховного суду України, саме з 16 квітня відповідного року у контролюючого органу виникає право на стягнення не сплачених підприємством самостійно сум санкцій у судовому порядку. При цьому на ці правовідносини поширюється строк звернення до суду, встановлений статтею 99 КАС.

Частина 4 статті 20 Закону №875-XII, за змістом якої до правовідносин зі стягнення адміністративно-господарських санкцій, передбачених цим Законом, не застосовуються строки, визначені статтею 250 ГК, не має правового значення для вирішення цього спору, оскільки в останній нормі визначено строки застосування адміністративно-господарських санкцій, а не їх стягнення.

ВІД РЕДАКЦІЇ. Цим рішенням робляться два важливі висновки:

1. З 19.03.2006 р. до правовідносин зі стягнення санкцій за непрацевлаштування інвалідів не застосовуються строки, визначені статтею 250 ГКУ. Водночас ВСУ зазначає, що Фонд інвалідів може накладати штраф без дотримання строків за ст. 250 ГКУ, проте строків стягнення (звернення до суду) це не стосується.

2. Якщо норматив підприємством не виконано і станом на 16.04.2011 р. штрафи не сплачено, чи може Фонд інвалідів у 2012 році звернутися до суду з позовом про стягнення санкцій? За змістом наведеного рішення, відділення Фонду інвалідів звернувшись, за нашим прикладом, у 2012 році до суду про стягнення санкцій за незайняті інвалідами у 2010 році робочі місця, порушить 6-місячний строк звернення до суду, встановлений ч. 2 ст. 99 КАС. Строк для подання позову — не пізніше 16.10.2011 р. (за нашим прикладом).

Підготувала Наталія КАНАРЬОВА, «Дебет-Кредит»Наступна стаття:  На початок статті Момент вчинення імпорту — це момент фактичного перетину кордону Частковий перегляд статті (тільки початок)
Судова практика :: Судова практика
Постанова ВСУ від 04.07.2011 р. у справі №21-108а11...

В рубриці: 


Тематичний посторінковий перелік публікацій за 4-й квартал 2013-го року Частковий перегляд статті (тільки початок)
№ 51-52 (23.12.2013) :: Судова практика :: Судова практика
Тематичний посторінковий перелік публікацій випусків поліграфічного видання бухгалтерського тижневика «Дебет-Кредит» (розділ «СУДОВА ПРАКТИКА») за 4-й квартал 2013-го року...

Суды будут возобновлять регистрацию НН в ЕРНН Частковий перегляд статті (тільки початок)
№ 46 (18.11.2013) :: Судова практика :: Судова практика
Обжалование действий должностных лиц Миндоходов приобрело значительный масштаб. Поэтому каждый раз кассационная инстанция высказывает свою позицию относительно подобных споров, которая позволяет восстановить права налогоплательщиков и установить единый по...

0.011373