(044) 391-51-90 (92)
ru ua

Маєте пропозиції, зауваження чи побажання? Зв’яжіться з редакцією!
Ми неодмінно відповімо. Актуально!
Ближайшие семинары :
Все семинары ...         
(полный план-график) : загальний по сайтуКурсы валют на PROext
Межбанковские курсы валют

Дебет-Кредит № 37 (16.9.2013)
Суть справи :: Податковий облік

Шановні читачі паперового «Дебету-Кредиту»!  
   
    З 1 травня 2015 року за кожен місяць передплати вам безкоштовно надається доступ до десяти будь-яких архівних статей журналу і перегляд одного вебінару редакції.

    Щоб скористатися цими можливостями, слід лише вказати дані про передплату на «Дебет-Кредит» на нашому сайті. Це просто і займе усього декілька хвилин, проте, про всяк випадок, радимо ознайомитись із короткою інструкцією.
    Гарного вам читання!1/3 статті 

 


Ви бачите лише початок публікації з архівів «Дебету-Кредиту» для ознайомлення з її тематикою.
Повні тексти свіжих та архівних матеріалів журналу читайте на online.dtkt.ua.Методи оцінки запасів при вибутті

Юлія ЄГОРОВА, «Дебет-Кредит»

Ми — велике торговельне підприємство, що займається оптовою торгівлею продовольчими товарами. Закупівельна ціна на товари постійно змінюється залежно від постачальника й умов продажу. Продажна ціна на товари відносно постійна. У бухгалтерському обліку застосовуємо метод оцінки товарів при вибутті ФIФО, щоб відобразити у фінансовій звітності реальні коливання закупівельних цін та показника прибутку. Чи можемо ми у податковому обліку застосовувати метод середньозваженої собівартості, щоб коливання цін не справляли такого впливу на суму податку на прибуток? Згідно з абзацом десятим п. 57.1 ПКУ подаватимемо декларацію на прибуток за дев’ять місяців 2013 р. та за 2013 р.

Згідно з п. 16 П(С)БО 91, при продажу товарів їх оцінка здійснюється за одним із таких методів: ідентифікованої собівартості відповідної одиниці запасів; середньозваженої собівартості; собівартості перших за часом надходжень запасів (ФIФО); нормативних витрат; ціни продажу. У цьому пункті також сказано, що «для всіх одиниць бухгалтерського обліку запасів, що мають однакове призначення й однакові умови використання, застосовується тільки один із наведених методів». Згідно з п. 7 П(С)БО 9 одиницею бухгалтерського обліку запасів є їх найменування або однорідна група (вид).

1 П(С)БО 9 «Запаси», затверджене наказом Мінфіну

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .


   Методи оцінки запасів при вибутті
Ми — велике торговельне підприємство, що займається оптовою торгівлею продовольчими товарами. Закупівельна ціна на товари постійно змінюється залежно від постачальника й умов продажу. Продажна ціна на товари відносно постійна. У бухгалтерському обліку зас

 На початок 
0.009395