Зателефонуйте нам
ru ua

Маєте пропозиції, зауваження чи побажання? Зв’яжіться з редакцією!
Ми неодмінно відповімо.



 Актуально!




Чергові семінари,
тренінги, вебінари ...

Більше семінарів ...









 : загальний
   (по всіх сайтах ДК)






Дебет-Кредит № 45 (11.11.2013)
Життя :: Почуття обов’язку

Увага! Архівна публікація 

 


Ця сторінка містить давню архівну публікацію бухгалтерського тижневика "Дебет-Кредит", яка на даний час ймовірно втратила актуальність і може не відповідати діючим нормам бухгалтерського та податкового обліку.
Для роботи з актуальними матеріалами журналу перейдіть до ONLINE.dtkt.ua.

Валютна довідка: нові акценти

Форма довідки про відсутність за межами України валютних цінностей та майна (далі — валютна довідка) свого часу була наведена у спільному листі НБУ, ДПАУ та ДМСУ від 09.01.98 р. №13-226/53-188, 206/10/22-0117, 11/3-247. Проте українське законодавство відтоді зазнало чимало змін, а певні речі варто погодити з актуальним законодавством. Тож спільним листом від 28.10.2013 р. №22-394/7/99-99-22-03-01-17, №28-311/19777 НБУ та Міндоходів скасували форму валютної довідки.

Заповнена валютна довідка у 2-х примірниках повинна була подаватися до місцевого податкового органу суб’єктом господарювання, який має намір займатися ЗЕД.

Після реєстрації у податковому органі ця довідка була підставою для прийняття до митного оформлення експортно-імпортних вантажів, проведення банківських операцій з валютними цінностями та здійснення інших видів зовнішньоекономічної діяльності.

На сьогодні, як і раніше, обов’язок декларування передбачено ст. 1 Указу №319/941. СГ протягом 10 днів повинні:

— продекларувати у НБУ наявність (або відсутність) з визначенням сум усіх належних їм валютних цінностей, які перебувають за межами України, у т. ч. одержаних унаслідок здійснення підприємницької діяльності за межами України;

— подати до податкового органу декларацію щодо сум на їхніх рахунках у банках та інших іноземних фінансових установах, а також щодо сум надходжень валютних цінностей у вигляді доходів (дивідендів), одержаних унаслідок здійснення підприємницької діяльності за межами України.

СГ повинні були щокварталу декларувати наявність належних їм валютних цінностей, які перебували за межами України. Крім того, на сьогодні і норма ст. 9 Декрету КМУ №15-93 зобов’язує декларувати валютні цінності. Щоправда, тут уже немає обов’язку декларувати відсутність валютних цінностей.

На сьогодні довідок про відсутність валютних цінностей територіальні відділення Міндоходів не видають, адже для цього немає підстав. Проте жодної інформації про те, чи скасована ця довідка взагалі, чи з’явиться нова її офіційна форма, а чи суб’єкти ЗЕД подаватимуть якусь довідку довільної форми, наразі немає. У будь-якому разі строк дії такої довідки становить 1 квартал, тож усі СГ, що отримали зареєстровану довідку про відсутність валютних цінностей, можуть її використовувати до 31.12.2013 р. На практиці платники податків надсилають довідки електронною поштою до податкового органу, а банки, своєю чергою, беруть у роботу від платників податків і роздруковані довідки з 2-ю квитанцією.

Щодо довідки про проведення декларування валютних цінностей2 варто наголосити, що з 12.10.2013 р., завдяки постанові НБУ від 12.09.2013 р. №356 «Про внесення змін до постанови Правління Національного банку України від 12 серпня 2003 року №333», оформлення такої довідки або видача дубліката замість втраченої чи пошкодженої довідки коштуватиме 20 грн.

1 Указ Президента України від 18.06.94 р. №319/94 «Про невідкладні заходи щодо повернення в Україну валютних цінностей, що незаконно знаходяться за її межами».

2 Форма затверджена як додаток до наказу Мінфіну від 25.12.95 р. №207 «Про затвердження форми Декларації про валютні цінності, доходи та майно, що належать резиденту України і знаходяться за її межами».

У листі від 24.10.2012 р. №11.1/1.2-16.3/11961-ЕП Держмитслужба зазначала, що і довідка про проведення декларування валютних цінностей, доходів та майна, що належать резиденту України і знаходяться за її межами, і довідка про відсутність валютних цінностей та майна за межами України (код документа 5090) однаково не мають статусу обов’язкових документів під час митного оформлення. Відомості про них можуть бути зазначені у графі 44 митної декларації.

Юлія КЛОВСЬКА, головний редактор «Дебету-Кредиту»



Наступна стаття:  На початок статті 



Готівкові розрахунки за ЗЕД-контрактами Частковий перегляд статті (тільки початок)
Життя :: Почуття обов’язку
Покупець-нерезидент пропонує оплатити наш товар готівкою. Чи можемо ми отримувати оплату за ЗЕД-контрактом у готівковій формі? Як у такому разі контролюються строки розрахунків? ...

В рубриці: 


Як міндоходів перевірятиме ЄСВ Частковий перегляд статті (тільки початок)
№ 48 (2.12.2013) :: Життя :: Почуття обов’язку
З жовтня цього року запрацювали зміни щодо адміністратора ЄСВ: тепер цим внеском опікуватиметься Міндоходів. У «ДК» №40/2013 ми вже аналізували основні зміни в цьому питанні, зокрема щодо звітності з ЄСВ та довідок від ПФУ. У «ДК» №48/2013 ви зможете дізн...

Платежі до бюджету Частковий перегляд статті (тільки початок)
№ 48 (2.12.2013) :: Життя :: Почуття обов’язку
Наказом №609 від 22.10.2013 р. Міндоходів затвердило новий порядок заповнення документів на переказ у разі сплати (стягнення) податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску, здійснення бюджетного відшкодування податку на додану вартість, повернення пом...

0.037738